Organizator:

FAMILY & EXPO

Podziel się

Cykl CAVALIADA to wielkie sportowe widowisko z udziałem czołowych jeźdźców z różnych zakątków świata. Cztery dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich wypełni zacięta rywalizacja oraz liczne adresowane do całych rodzin.

Cavaliada Poznań

 

CAVALIADA TO NIE TYLKO TO SPORT

TO WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI DLA CAŁYCH RODZIN

Hobby horse – zmagania dla najmłodszych

Zawody, które zdobywają coraz większą popularność na całym świecie są również nieodłącznym elementem CAVALIADY. Dzieci mają okazję poczuć się jak prawdziwi jeźdźcy, pokonując kolejne przeszkody z pluszową zabawką hobby horse, czyli pluszową głową konia osadzoną na drewnianym kiju.

To doskonała forma zabawy dla wszystkich, którzy marzą o rozpoczęciu swojej przygody z jeździectwem. Zawody odbywają się przez trzy dni w różnych kategoriach wiekowych. Czwartek, czyli pierwszy dzień CAVALIADY jest przeznaczony na rozgrzewkę, która pozwala zapoznać się z przeszkodami.  

Łącznie rozegranych zostanie 14 konkursów, w tym nowość na CAVALIADZIE – cross, a liczba zgłoszonych zawodników sięga nawet 300 osób w wieku już od 3 lat. Mecenasem zawodów Hobby Horse jest fundacja In_Spire, a zawody są dofinansowane ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

>>>Dowiedz się, jak wziąć udział<<<

Mistrz Świata ze specjalnym pokazem

David Oliveira, uznany trener I zawodnik Working Equitation, Mistrz Europy I Mistrz Świata w tej dyscyplinie zaprezentuje się w strefie Family & Expo! Trenował konie i jeźdźców w Katarze, Abu Dhabi, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Norwegii. Od kilku lat regularnie przyjeżdża do Polski trenując zawodników working equitation i przygotowując ich do startu w zawodach. Obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszły roku w Czechach. 

Zobacz konie z bliska

Odwiedziny w strefie Expo to niepowtarzalna szansa na spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami. W cenie biletu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w oprowadzankach na kucach, codziennie od 10:00 do 18:00.

Arena Rodzinna, organizowana przez PZHK daje z kolei możliwość zobaczenia z bliska ras małopolskiej, wielkopolskiej, polskiego konia sportowego, śląskiej, kuca, konika polskiego, huculskiej, polskiego konia zimnokrwistego i ardena polskiego. Prezentacje odbędą się o 10:00 w sobotę i niedzielę.

Targi z bogatą ofertą, nie tylko dla jeźdźców 

CAVALIADA to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Ich tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze. Można tu też zobaczyć najnowsze kolekcje odzieży i obuwia jeździeckiego. Jak wiadomo, moda jeździecka już dawno wkroczyła do codziennego życia, dlatego wśród ofert marek polskich czy zagranicznych każdy znajdzie coś eleganckiego dla siebie. 

 

Bilety Cavaliada Poznan

 

Co jeszcze w ramach biletu FAMILY & EXPO?

 • pokazy konne – zobacz co potrafią najbardziej doświadczeni jeźdźcy ze swoimi towarzyszami
 • piekarenka – okazja do spróbowania swoich sił w strefie kulinarnej. Przygotuj wraz z dzieckiem pyszne wypieki pod okiem kulinarnych animatorów
 • pokazy mody i spotkania z gwiazdami jeździectwa

Bilet Family & Expo upoważnia do wejścia do:

 • pawilonu 7A
  • codziennie konkursy w skokach przez przeszkody
  • w czwartek konkurs ujeżdżania
  • w piątek, sobotę i niedziele pokazy Working Equitation i Polskiego Związku Hodowców Koni (wystąpi m.in. Mistrz Europy i Świata, Portugalczyk - David Oliveira)
 • pawilonu 8
  • przejażdżki na kucykach
  • stajnia PZHK
  • konie aukcyjne
 • pawilonu 6
  • arena Hobby Horse
  • scena – spotkania z zawodnikami i influencerami jeździeckimi, pokazy mody jeździeckiej
  • targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich

PRZYJDŹ I PRZEKONAJ SIĘ SAM!

>>>ZOBACZ PEŁEN PROGRAM WYDARZEŃ STREFY FAMILY & EXPO<<<

>>>KUP BILET NA EXPO & FAMILY NA TOBILET.PL<<<

 

Cavaliada Poznań bilety