Organizator:

Zwycięstwo Holendra

Podziel się

W konkursie PKO Bank Polski Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego podczas CAVALIADY w Poznaniu, zwycięstwo odniósł gość z Holandii – Remco Been.

50 par z 12 krajów wystartowało w konkursie PKO Bank Polski Grand Prix, o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Był to konkurs zaliczany do światowego rankingu, CAVALIADA Tour oraz Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Parkur podstawowy był pełen zadań technicznych, a błędy przydarzały się na całym torze. 10 zawodnikom udało się pokonać go bez punktów karnych, więc w finałowym barażu nie brakowało sportowych emocji. Ostatecznie w rozgrywce triumfował reprezentant Holandii – Remco Been na koniu Holland VD Bisschop, który był pierwszym zawodnikiem na liście startowej.

 „Kiedy oglądałem parkur pomyślałem, że dziś może się udać uzyskać dobry wynik. Myślę, że to była dobra robota gospodarza toru. W rozgrywce musiałem podjąć ryzyko, ale postanowiłem pojechać dalszą trasą pomiędzy 1 a 2 przeszkodą. Byłem trochę zestresowany oglądając rywali, okazuje się, że 10 przejazdów to dość długo! [Holland VD Bisschop] to bardzo uważny koń, zawsze walczy dla mnie na arenie. To moja pierwsza wizyta na CAVALIADZIE, chyba muszę wrócić!” – mówił zawodnik. 

 

Na drugim miejscu znalazła się Szwedka Irma Karlsson na Chacconu, a trzeci był inny Holender – Niels Kersten na wałachu Grieg S. Tuż poza podium uplasował się Polak Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Warto też odnotować bardzo udany występ mistrzyni Polski Juniorów – Natalii Stefańskiej na Kapucijn V/D Donkhoeve, która zajęła miejsce 9.

„Bardzo lubię takie wyzwania, nie spodziewałam się bezbłędnego przejazdu, bo parkur był bardzo techniczny i wymagał z mojej strony wiele dyscypliny. Jednak dziś wszystko poszło gładko. Zgraliśmy się i było tak, jak chciałam.” – mówiła amazonka.

 

Konkurs Małej Rundy, o nagrodę firmy Nowy Adres, pod patronatem Związku Hodowców Koni Wielkopolskich, zakończył się wygraną Michała Tyszko na Marco Polo. Niewiele wolniejszy był Dawid Skiba na La Vulkano L, a Top 3 zamknął Litwin Kristupas Petraitis na koniu Baironas.

Niedziela to także finałowe zmagania w ramach CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI po pięciokonnej rozgrywce zwyciężyła Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze. Drugie miejsce zajęła zawodniczka Sopockiego Klubu Jeździeckiego – Julia Nazarewicz na Tango, a trzecie Maja Głoskowska z KJ Infernal Team Golesze na klaczy Wedog Pride N Joy. W MIDI po zwycięstwo pogalopowała Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce, tuż za nią znalazła się Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena, a trzecia była Zofia Krzeszewska z Akademii Jeździeckiej Dawidy na Vales Blueray.

 

W konkursie Immergas Dressage Tour oglądaliśmy dziś programy dowolne do muzyki. Najwyższe noty otrzymała Sandra Sysojeva z KS Centurion na ogierze Found Boy. Druga była dziś Teresa Tomaszewska z KJ Welt Opypy na Belle Couture M, a trzecie Natalia Plata z JKS Barłomino na Dolcetto.

 

Finał Rundy Amatorów, o nagrodę Hotelu i Restauracji Port Sołacz, pod patronatem TVP3 Poznań, wygrała Nina Sućko na koniu Cormitello. Miejsce drugie zajęła para z Holandii – Juul Smits i Nairobie van d’Hoeve, a trzecie Magdalena Dreger na wałachu Khadir.

Dziś rozegrano także finałowe konkursy cyklu Wielkopolski Talent Roku w kategorii Wielkoponiacy. Najlepsi okazali się zawodnicy KJ Podkowa Gruszczyn. W konkursie dla kuców Midi triumfował Ignacy Luboński na koniu S-Piorun, a w Maxi Wiktoria Cwalina na Szogunie.

Za nami cztery dni pełne sportowych emocji na najwyższym poziomie. Przez areny CAVALIADY Poznań przegalopowało w ten weekend ponad 600 koni, a bogaty program uświetniły widowiskowe pokazy. W tym sezonie halowym na kibiców czekają jeszcze imprezy CAVALIADA Sopot oraz finał cyklu – CAVALIADA Kraków. Latem po raz pierwszy jeździecka arena zawita na plaży w Świnoujściu. Bilety dostępne na ToBilet.pl

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

 

 

CAVALIADA Poznań
15-18 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;
arena Hobby Horse – pawilon 6), parking PWK (MTP).

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/