Organizator:

Wiraszka po raz trzeci

Podziel się

TRAF Eventing Tour o nagrodę Osiedla Cavallia wygrał Jakub Wiraszka na Corrnero, umacniając swoją pozycję lidera rankingu. W konkursie Speed & Music o nagrodę Portu Lotniczego Poznań – Ławica i Fly Duba triumfował Angelos Touloupis na Kannandillo.

W konkursie TRAF Eventing Tour parkur wymagał niezwykłej precyzji i dużego tempa jazdy. Wyzwaniem była także norma czasu. Zawodnicy nie za bardzo mogli kalkulować najazdy i przy pierwszym nawrocie spotykały ich niespodzianki. Do drugiego nawrotu awansowała szóstka zawodników. Sytuacja na torze zmieniała się z przejazdu na przejazd, kolejni zawodnicy startujący po sobie poprawiali rezultat. Najpierw wyraźne prowadzenie osiągnęła Daria Kobiernik na Ideal Girl, później wyprzedzili ją lider Jakub Wiraszka na Corrnero oraz jadąca jako ostatnia Julia Gillmaier na Ding Dong. Jazda tej ostatniej zawodniczki była bardzo widowiskowa. Widzieliśmy wszyscy jak Julia dobrze jest objeżdżona w wysokiej rangi zawodach WKKW. Z jednej strony ryzykowała, ale i jechała też rozsądnie – z głową. By wyprzedzić Jakuba Wiraszkę zabrakło jej bardzo niewiele – setne sekundy.

„Mój koń czuł doskonale podczas dzisiejszych zawodów. Wszystkie dystanse, także te na rozprężalni wychodziły nam bardzo dobrze. Nie ukrywam, że dodało mi to większej pewności siebie. Myślę, że powinniśmy mieć z Julką (Julia Gillmaier przyp. red.) oboje pierwsze miejsce, bo trzy setne sekundy to są naprawdę bardzo małe różnice w rywalizacji. Co zdecydowało o moim zwycięstwie? Na początku bałem się tego jak pojedzie Paweł Warszawski, jednak zdarzyło mu się to przypadkowe wyłamanie – odpadło w tym momencie najsilniejsze ogniwo tej konkurencji, co zwiększyło moje szanse. Później byli jeszcze Filip, Aśka, Julka, Aurelia - wszyscy, którzy weszli do drugiej rozgrywki byli bardzo mocnymi graczami. Ciężko było z nimi wygrać – podsumował Jakub Wiraszka.

Konkurs WKKW pokazuje, jak wielkich emocji może doświadczać publiczność na CAVALIADZIE. W tym sporcie o sukcesie decyduje wzajemne zaufanie między jeźdźcem, a koniem. Z tej relacji wynika harmonia i płynność w pokonywaniu przeszkód na torze.

W rankingu TRAF Eventing Tour po IV etapie prowadzi Jakub Wiraszka. Drugie miejsce zajmuje Julia Gillmaier, a trzecie Aurelia Drywa.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9559/competition/140590

Ranking TRAF Eventing Tour: https://poznan.cavaliada.pl/pl/rankingi/ranking-traf-eventing-tour-2023-2024/

Konkurs Speed & Music o nagrodę Portu Lotniczego Poznań – Ławica i Fly Dubai, pod patronatem Marszałka Woj. Wielkopolskiego Marka Woźniaka, wygrał doskonale znany cavaliadowej publiczności Angelos Touloupis z Grecji na Kannandillo. Drugie miejsce zajął Jonathan Gordon z Irlandii na CBI Karhari, a trzecie Kristaps Neretnieks z Litwy na Came On.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9559/competition/140616

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.