Organizator:

Taki jest cel

Podziel się

Piątkowy konkurs Dużej Rundy, zaliczany do światowego rankingu, wygrała 21-letnia amazonka z Holandii – Mel Thijssen.

Konkurs zaliczany do Longines Ranking i CAVALIADA Tour, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem marki LOTTO, zebrał na liście startowej 58 par. Parkur podstawowy o wysokości 150 cm bezbłędnie udało się pokonać 12 z nich, a więc na kibiców czekała emocjonująca rozgrywka o zwycięstwo.
W finałowym barażu trzy pary powtórzyły zerowy wynik, a najlepsza okazała się Holenderka Mel Thijssen na klaczy Florida Balia NL.

 

 „To był bardzo dobry parkur, trudny i techniczny, ale sprawiedliwy dla koni. Jechałam na początku rozgrywki, więc nie wiedziałam, ile będzie zer. Planowałam pojechać bezbłędnie i szybko, bo ostatecznie zawsze chce się wygrać – taki jest cel. (…) [Florida Balia NL] to jeden z moich najlepszych koni, mogę chyba nawet powiedzieć, że najlepszy. Jest niewielka, ale zawsze dla mnie walczy, jest po prostu fantastyczna.” – mówiła amazonka.

 

Na miejscu drugim znalazł się Irlandczyk Matt Garrigan na Quantum Robin V, a trzecia była Niemka Zoe Osterhoff na wałachu Jaguar King WD. Najlepszym Polakiem tego konkursu był Kamil Grzelczyk, który po zrzutce na ostatniej przeszkodzie zajął miejsce czwarte na koniu Mister Dr. Heigl.

W Rundzie Średniej, o nagrodę Śliwocki Home, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni, najszybszy był Niemiec Tom Schewe na wałachu Tender Dream Hero Z. Kolejne miejsca zajęli Polacy na koniach wyhodowanych w naszym kraju: Łukasz Piksa na Lucky Horse i Michał Kaźmierczak na Whoopy Boy.

 


Konkurs dla młodych koni w ramach CAVALIADA Youngster Tour, o nagrodę portalu wpoznaniu.pl, zakończył się drugim już zwycięstwem Angelosa Touloupisa i konia Kannandillo. Na drugim miejscu znalazł się Holender Jack Ansems na Queen van het Voortveld, a trzecie zajął Sławomir Uchwat na Loreley Express J.P.P.

W konkursie Rundy Amatorów, o nagrodę Garden City, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, triumfowała dziś Marta Piszczek na koniu Mavander. Miejsce drugie zajęła Alicja Surówka na Caribou, a trzecie Michał Przybecki na Fly 108.

 

Tych, którzy nie mogą być z nami na żywo w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich zapraszamy do oglądania relacji na żywo – transmisja dostępna jest na stronie live.cavaliada.pl.

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem jest Miasto Poznań, a partnerem Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/891

 

CAVALIADA Poznań
15-18 grudnia 2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie (arena główna: pawilon 5, arena dodatkowa: pawilon 7A;
arena Hobby Horse – pawilon 6), parking PWK (MTP).

Bilety: www.ToBilet.pl

www.poznan.cavaliada.pl/pl/