Organizator:

Skrzyczyński wygrywa

Podziel się

Jarosław Skrzyczyński na 8-letnim wałachu Komboy wygrał finał Średniej Rundy o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.

To był niezwykle emocjonujący konkurs finałowy Średniej Rundy zaliczany do Światowego Rankingu. Pełne trybuny kibiców i dobry, selektywny parkur oraz aż 12 przeszkód i norma czasu – tak naprawdę to one rozdawały dziś karty. Ostatecznie do rozgrywki awansowało 11 par, które miały do wykonania przynajmniej kilka trudnych zadań. Ostatecznie rywalizację wygrał Jarosław Skrzyczyński na koniu Komboy. Była to piękna, trochę ryzykowna jazda, ale jak w przypadku Skrzyczyńskiego, pod pełną kontrolą. To był też fantastyczny rezultat, który osiągnął stosunkowo nowy koń numer 1 naszego czterokrotnego mistrza Polski Jarosława Skrzyczyńskiego. Komboy ma 8 lat i w tym roku, w konkursach zaliczanych do światowego rankingu był trzy raz drugi oraz dwa razy pierwszy. Właśnie na CAVALIADZIE okazał się królem podczas finałów Średniej Rundy. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Erica Swartz Ryan na koniu Madonna. To klacz na której zawodniczka ze Szwecji wygrała w tym roku konkurs Grand Prix na czterogwiazdkowych zawodach w Maroku. Miejsce trzecie przypadło dla Marine Scauflaire na koniu Cuba Libre De Nevada Z. Dobrze spisali się inni Polacy, którzy choć mieli zrzutki w rozgrywce, to wejścia ich koni do rozgrywki dobrze rokują w przyszłości. Naszą nadzieją jest Hubert Polowczyk na koniu M Blue’s Boy Z, Mściwoj Kiecoń na koniu Cicero i Andrzej Głoskowski na Verdinale.

- Pierwszym kluczem do sukcesu było w ogóle zagranie się do Finału Średniej Rundy. Jeszcze dzisiaj do południa nie wiedziałem czy będę jechał ten konkurs, inny zawodnik się wycofał i wskoczyłem na jego miejsce. Nie byłem pewny czy startować, ponieważ nie miałem kwalifikacji, ale pojechałem, podstawowa runda wyszła dobrze, potem przydarzyła mi się mała przygoda bo mój koń przed rozgrywką zgubił podkowę, nie widziałem żadnego zawodnika przede mną i musiałem zaufać swojej intuicji. Konkurs był trudny, szczególnie norma czasu, gra kolorów na przeszkodach, ale myślę, że Komboy zdał egzamin i dzisiaj poradził sobie świetnie. W ciągu ostatniego roku ten koń zrobił ogromny postęp, nie spodziewałem się po nim tak dobrego występu – powiedział Jarosław Skrzyczyński. .

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9559/competition/140619

Drugi etap CAVALIADA Dressage Tour o nagrodę „Horse & Business Magazine”, pod patronatem Fundacji In_Spire po raz czwarty wygrała Sandra Sysojeva z Litwy na ogierze Found Boy uzyskując wynik 71,142%. Drugie miejsce ponownie zajęła Karolina Mazurek na Białym Kruku (70,092%), a trzecie Marcin Woldański na J’Adore (66,400%) i dokładnie ta trójka zajmuje odpowiednio trzy pierwsze miejsca w rankingu.

W sobotę odbyły się również konkursy w ramach CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Torpol. W kategorii Mini wygrał Ignacy Luboński na S-Piotrun. Drugie miejsce zajęła Helena Lubońska na Ramiro, a trzecie Maja Głoskowska na Wedog Pride N Joy. W kategorii Midi zwyciężczynią okazała się Anna Korus na Ballyseedy Jacko. Drugą lokatę uzyskała Aleksandra Lewicka na Bubba Zagorka, a trzecią Wera Binkowska na Idam.

Wszystkie rankingi można znaleźć na naszej stronie tutaj: https://poznan.cavaliada.pl/pl/rankingi

Wyniki pozostałych konkursów można znaleźć na stronie: https://livejumping.com/ap/event/9559/competitions

Transmisja z zawodów jest dostępna pod adresem: www.live.cavaliada.pl

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.