Organizator:

Scenariusz idealny

Podziel się

Wiele sportowych emocji dostarczył publiczności dzisiejszy konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, zaliczany do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej oraz CAVALIADA Tour. Parkur podstawowy, składający się z 12 przeszkód, okazał się bardzo selektywny. Wielu faworytów nie ustrzegło się błędów, a do rozgrywki ostatecznie awansowało 7 z 48 startujących par, w tym 3 z Polski. Po wygraną pojechał, startujący w finałowym barażu jako ostatni, reprezentant wielkopolskiego klubu Wechta Rosnówko – Maksymilian Wechta na 9-letnim Chepettano

W Grand Prix zawodów CAVALIADA Poznań najlepszy był dziś reprezentant Polski Maksymilian Wechta.

 

Wiele sportowych emocji dostarczył publiczności dzisiejszy konkurs Grand Prix, zaliczany do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej oraz CAVALIADA Tour. Parkur podstawowy, składający się z 12 przeszkód, okazał się bardzo selektywny. Wielu faworytów nie ustrzegło się błędów, a do rozgrywki ostatecznie awansowało 7 z 48 startujących par, w tym 3 z Polski. Po wygraną pojechał, startujący w finałowym barażu jako ostatni, reprezentant wielkopolskiego klubu Wechta Rosnówko – Maksymilian Wechta na 9-letnim Chepettano. Tym samym zapisał się w historii CAVALIADY jako czwarty Polski zwycięzca Grand Prix. To również pierwsza wygrana tego zawodnika w międzynarodowym Grand Prix.

Nie miałem nic do stracenia i spełnił się scenariusz idealny. Jechałem jako ostatni, więc publiczność miała dużą nadzieję na zwycięstwo Polaka, a kciuki trzymała za mnie też rodzina i znajomi. Na pewno trzeba być psychicznie silnym w takich momentach, ale wynagrodzenie jest tego warte. Gospodarz toru Marco Hesse stawia tu naprawdę świetne parkury. Ma bardzo dobre wyczucie. Dziś nie było żadnego momentu krytycznego, a drągi spadały wszędzie. Trzeba było być cały czas czujnym, bo było na parkurze wiele zadań. Rozgrywka była trochę trudna, musiałem zaufać mojemu oku. Miałem jeden moment zawahania na przedostatniej przeszkodzie, ale zaufałem mojemu koniowi, dałem mu swobodę i skakał niesamowicie.”  - mówił Wechta.

 

Na miejscu drugim uplasowała się amazonka z Belgii – Annelies Vorsselmans na wałachu Wilandro 3. Najlepszą trójkę zamknął Holender Frank Schuttert na Kinky Boy van het Gildenhof. W rozgrywce walczyło także dwoje innych Polaków – miejsce piąte zajął Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca, a szóste Weronika Wilska-Czarnecka na Fancy.

 

W rankingu CAVALIADY Tour na miejsce pierwsze awansował Węgier Zoltàn Czèkus, który punkty zdobywał w każdym z konkursów. W dzisiejszym Grand Prix zajął miejsce siódme. Drugi jest Grek Angelos Touloupis, a trzecie miejsce ex aequo zajmują: Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec i Annelies Vorsselmans.

Wyniki dostępne TUTAJ

Sponsorem głównym zawodów był PKO Bank Polski.