Poznaj największe gwiazdy CAVALIADA Poznań!

Podziel się

Od CAVALIADA Warszawa dzieli nas już tylko kilka dni! Poznaj największe gwiazdy, którym będziesz mógł kibicować z trybun!

Największe gwiazdy CAVALIADA Poznań 2023

Felix Hassmann (GER) – doskonale znany publiczności CAVALIADY, zwycięzca czterech konkursów Grand Prix zawodów na MTP Poznaniu. Jako junior i młody jeździec zdobył 5 medali Mistrzostw Europy. Zawodnik niezwykle skuteczny, który w swojej karierze wygrał już ponad 100 konkursów zaliczanych do rankingu FEI. Najbardziej prestiżowe zwycięstwo odniósł w 2017 roku w Grand Prix CSI4* w Monachium. W tym roku wygrał 3 konkursy rankingowe, wszystkie na koniu Pit Perigueux.

Kristaps Neretnieks (LAT) – jest pierwszym jeźdźcem z Łotwy, który startował w finale Pucharu Świata, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich (Tokio – 23 miejsce). Wygrał już 44 konkursy zaliczane do rankingu FEI w tym konkurs zaliczany do Pucharu Świata na CSI5*W w Sharjah (2022) i Grand Prix CSI4* 4 Foulee w Poznaniu (2019). Po 9 wygranych w ostatnich 12 miesiącach jest sklasyfikowany na 84 miejscu w rankingu FEI. Jest też trzecim zawodnikiem rankingu subligi północnej Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i liderem rankingu olimpijskiego grupy C. Do Warszawy przyjeżdża ze swoim koniem numer 1 Palladium KJV, na którym w tym roku triumfował w klasie rankingowej grupy B na CSIO5* w Abu Dhabi oraz w Grand Prix CSI3* w Budapeszcie i Szilvásvárad.

Andre Thieme (GER) – indywidualny mistrz Europy roku 2021. Jest pierwszym zawodnikiem ze wschodnich Niemiec, który wystartował w niemieckiej Kadrze A. Swoje pierwsze Grand Prix w randze 5* wygrał w 2013 roku w Gijon. Rok później sięgnął po zwycięstwo w dotowanym kwotą miliona dolarów Grand Prix Ocala w Kalifornii. W tym roku Thieme odniósł kolejne duże sukcesy. Na klaczy DSP Chakaria wygrał Grand Prix CSIO w Rzymie, konkurs zaliczany do Pucharu Świata na CSI4* w Ocala i z niemiecką drużyną Puchar Narodów na CSIO5* w Sopocie. Wraz z żoną Corinną prowadzi stajnię sportową w Plau am See.

Andreas Schou (DEN) – od 2009 roku stały członek pierwszej reprezentacji Danii na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Swoje pierwsze pięciogwiazdkowe Grand Prix wygrał w czerwcu 2022 na CSIO w Sopocie. Tydzień później był drugi w Grand Prix CSI4* 4Foulee w Poznaniu. W tym roku zajął piąte miejsce w finale Pucharu Świata w Omaha. Dobrze spisywał się w rozgrywkach Global Champions Tour zajmując drugie miejsce na CSI5* w Madrycie i trzecie na CSI5* w Rzymie. Wraz z bratem Christianem prowadzi stajnię Absolute Horses w Sommersted oraz firmę A-Equipt produkującą odzież i sprzęt jeździecki. Na poziomie międzynarodowym startuje również jego żona Szwedka Jannike West-Schou, którą również kibice mogą podziwiać podczas tegorocznej CAVALIADY w Poznaniu.

Angelos Touloupis (GRE) – mistrz krajów bałkańskich z roku 2021. W karierze wygrał już 11 konkursów zaliczanych do rankingu FEI w tym dwa w tym roku. Jest liderem subligi południowej Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Dobry występ w Grand Prix Warszawy może go przybliżyć do pierwszego w karierze awansu do finału Pucharu Świata. Publiczności CAVALIADY znany nie tylko ze zwycięstw w klasach zaliczanych do CAVALIADA Tour, ale i z bardzo dynamicznej jazdy w konkursach na czas i zwycięstw w takich konkursach jak Speed and Music i Venus vs Mars. Angelos na co dzień stacjonuje w Austrii gdzie z żoną Jenny prowadzi ośrodek Little Creek Farm.

Tomasz Miśkiewicz (POL) – aktualny mistrz Polski, lider rankingu PZJ i najwyżej sklasyfikowany Polak w rankingu FEI. W wysokich konkursach z dobrej strony pokazuje się już od kilku lat, ale pierwsze w karierze zwycięstwo w klasie rankingowej FEI odniósł podczas zeszłorocznej CAVALIADY w Warszawie. Ten sukces powtórzył w lutym w Krakowie co w efekcie dało mu drugie miejsce w klasyfikacji końcowej CAVALIADY Tour 22/23. Ten rok jest dla niego bardzo udany. Był podporą polskiej reprezentacji, która w Europejskich Pucharach Narodów, po udanych występach w kwalifikacjach, w finale podczas Warsaw Jumping zajęła 5 miejsce. Na co dzień reprezentuje barwy Nadwiślanina Kwidzyn, ale trenuje w prywatnej stajni, którą założył jego tata Dariusz Miśkiewicz.

Adam Grzegorzewski (POL) – aktualnie trzeci zawodnik ranking PZJ i 19 zawodnik rankingu FEI w kategorii U25. W minionym sezonie nie tylko świetnie spisywał się w Europejskich Pucharach Narodów, ale i był członkiem ekipy, która na CSIO4* w Pradze wywalczyła dla Polski awans do IO w Paryżu. Mimo młodego wieku wygrał już w karierze 11 konkursów zaliczanych do rankingu FEI w tym Grand Prix na CSI4* w Arezzo (2022). Adam od kilku lat prowadzi własną działalność jeździecką, a w tym sezonie reprezentuje barwy JKS DiM.

Jarosław Skrzyczyński (POL) – aktualny wicelider rankingu PZJ, czterokrotny mistrz Polski, 8-krotny zwycięzca rozgrywek CAVALIADA Tour. W 2019 roku podczas swojego trzeciego występu w karierze zajął 11 miejsce w finale Pucharu Świata. Ma na swoim koncie udany start w Mistrzostwach Europy Seniorów (w 2015 roku 22 miejsce). Wygrał już 84 konkursy zaliczane do rankingu FEI w tym Grand Prix na CSI4* w Samorin i na CAVALIADZIE w Poznaniu. W tym roku wygrał już 9 konkursów zaliczanych do rankingu FEI w tym w październiku Grand Prix na CSI2* we Wrocławiu i w Michałowicach. Od 9 lata reprezentuje barwy KJ Agro-Handel, a trenuje we własnej stajni w Krzepielowie.

Marek Wacławik (POL) - aktualny Halowy Mistrz Polski i czwarty zawodnik otwartych Mistrzostw Polski 2023. W swojej karierze wygrał dwa konkursy zaliczane do światowego rankingu w tym jeden (w 2015 roku) podczas CAVALIADY w Lublinie. W tym roku bardzo udanie zadebiutował w polskiej reprezentacji w Pucharze Narodów. Na CSIO3* w Drammen zaliczając podwójny zerowy przejazd przyczynił się do zajęcia przez Polaków trzeciego miejsca. Bardzo dobrze rozpoczął bieżący sezon halowy zajmując w październiku dwa trzecie miejsca w klasach rankingowych podczas CSI3* w Samorinie. Jest wychowankiem klubu Hippica Polonia Słupno, przez lata związany z klubami i ośrodkami w Warszawie i okolicach. W listopadzie w raz ze swoimi końmi pojawił się w KJ HEAA Turek i jest to już jego druga próba (po KJ Wechta), aby na dłużej zagościć w Wielkopolsce.

ORLEN Driving Tour

Weronika Kwiatek –Aktualna Mistrzyni Polski w powożeniu H2, multimedalistka Mistrzostw Polski w singlach i multimedalistka Mistrzostw Świata w Powożeniu. Największy sukces to srebrny medal indywidualnie z mistrzostw świata w Austriackim Piber Köfkach z 2016 roku. Weronika jest aktualnie najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w rankingu FEI (pary). Trener Kadry Narodowej w Kronenberg 2018, gdzie Polska drużyna wywalczyła Brąz a Bartłomiej Kwiatek indywidualnie Mistrzostwo Świata.

Sandro Koalick – Zeszłoroczny zwycięzca CAIO4*H2 Baborówko Driving Show, trzykrotnie zwyciężał podczas 4* zawodów oficjalnych, wielokrotny zwycięzca zawodów międzynarodowych w powożeniu zaprzęgami parokonnymi. Najlepszy wynik zawodnika to 2 miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Świata (H2) w Drebkau 2019.

TRAF Eventing Tour

Paweł Warszawski – Członek Kadry Narodowej, dwukrotnie zakwalifikował Polską Drużynę WKKW do Igrzysk Olimpijskich. Tegoroczny zwycięzca CCI4*-S z Sopotu. Paweł Warszawski jest multimedalistą Mistrzostw i Pucharów Polski w WKKW oraz Mistrzostw Polski Młodych Koni.  Zawodnik aktualnie jest „najczęstszym uczestnikiem” rozgrywek CAVALIADA Eventing Tour.

Mateusz Kiempa – Członek Kadry Narodowej, Dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata w WKKW, dwukrotny zwycięzca CCI4*S. Mateusz jest multimedalistą Mistrzostw Polski i Halowego Pucharu Polski WKKW. Zawodnik z powodzeniem startował również w konkursach Potęgi Skoku na CAVALIADA.

Julia Gillmaier – Aktualna Mistrzyni Polski Seniorów w WKKW, trzykrotna uczestniczka Mistrzostw Europy w WKKW. Aktualnie zawodniczka z powodzeniem rywalizuje w 4* zawodach międzynarodowych. Julia bardzo dobrze spisała się w poprzednich edycjach Traf Eventing Tour na CAVALIADA.