Organizator:

Potomkowie gwiazd w kolekcji CAVALIADA Horse Auction 2022

Podziel się

Piętnaście utalentowanych, starannie wyselekcjonowanych dwu i trzyletnich koni skokowych tworzy kolekcję CAVALIADA Horse Auction 2022, która po raz drugi odbędzie się w ramach CAVALIADY w Poznaniu, w piątek, 16 grudnia br.

Licytacja odbędzie się w formule hybrydowej - na żywo w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz online na platformie Equibid.
- Zainteresowanie aukcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Do pierwszego etapu selekcji hodowcy zgłosili kilkadziesiąt koni. Ostatecznie w katalogu znajdzie się piętnaście z nich. Aż trzynaście przyszło na świat w Polsce – mówi Henryk Święcicki, Dyrektor CAVALIADA Horse Auction.

Tegoroczną, wyjątkową stawkę tworzą konie nie tylko obdarzone talentem skokowym, ale również legitymujące się znakomitym pochodzeniem. W ten sposób w katalogu znalazły się konie spokrewnione z wierzchowcami odnoszącymi w przeszłości sukcesy na wielu arenach, w tym CAVALIADY. Jednym z nich jest Don Carthago Melloni Z - syn zwycięzcy Grand Prix LGCT CSI5* w Rzymie, ogiera Don VHP Z i klaczy, która jest półsiostrą Zirocco Air - medalisty mistrzostw Polski, drugiego w Grand Prix CAVALIADA Winter Tour 2021. Innym przykładem konia o znakomitym sportowym pochodzeniu jest Umbai HG. Dwuletni syn gwiazdy światowych parkurów, ogiera Mumbai i klaczy, której praprababka to matka dwukrotnej złotej medalistki mistrzostw Polski i zdobywczyni trzeciego miejsca w Grand Prix CSI3* Warszawa 2015 - klaczy Urbane.

KATALOG KONI CAVALIADA HORSE AUCTION 2022

- Tworząc CAVALIADA Horse Auction 2022 chcemy zaoferować klientom z Polski oraz naszym zagranicznym gościom to co najlepsze w polskiej hodowli koni, łącząc przy tym świat sportu i hodowli koni sportowych. Znając rosnące wymagania rynku, wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę, dlatego tegoroczna selekcja była wyjątkowo ostra. Jej rezultatem jest interesująca i bardzo mocno sportowa oferta – podkreśla Henryk Święcicki, Dyrektor CAVALIADA Horse Auction.

Znakomita większość koni pochodzi po sprawdzonych na międzynarodowych arenach ogierach takich jak Cornet Obolensky, Don VHP Z, Mumbai, Verdi TN czy Uriko.
- Wszystkie konie z kolekcji Cavaliada Horse Auction 2022 są obdarzone nie tylko talentem sportowym, ale również dobrym charakterem i zdrowiem – dodaje Święcicki. CAVALIADA Horse Auction 2022 zostanie przeprowadzona w formule hybrydowej: na żywo w Poznaniu i online na platformie equibid.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie aukcji: www.auction.cavaliada.pl. Katalog koni dostępny tutaj: https://mtp-link.pl/bpaur 

Fot. Oliwia Chmielewska