Organizator:

Podsumowanie pierwszego dnia Cavaliady Poznań

Podziel się

Zakończyliśmy sportowe zmagania podczas pierwszego dnia Cavaliady Poznań!

Konkurs Dużej Rundy, o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz pod patronatem Tobilet.pl zebrał na liście startowej 51 par. Obie fazy parkuru zaprojektowanego przez Marco Hesse bezbłędnie pokonało 13 z nich. Ostatecznie triumfował 20-letni zawodnik z Niemiec – Hannes Ahlmann na siwej klaczy Caracas 105. “Bardzo doceniam mojego konia, skakała fantastycznie. Jechało się bardzo dobrze. Utrzymaliśmy dobry rytm i pokonała ten parkur perfekcyjnie. Ma 9 lat, ja dosiadam jej od 2,5 roku i to jedna z moich ulubionych klaczy. W domu nazywam ją księżniczką! Jest bardzo łatwa do jazdy i zawsze współpracuje z jeźdźcem. Na Cavaliadzie jestem po raz pierwszy. To dopiero pierwszy dzień zawodów, a już trybuny są pełne bardzo wspierającej publiczności, to świetne.” – mówił zwycięzca.

Na miejscu drugim uplasował się Polak – Kamil Grzelczyk na jak zwykle szybkim i dokładnym Wibaro. „Jechałem pod koniec stawki, więc wiedziałem, jak pojechali rywale i gdzie są największe zagadki parkuru. Wibaro skakał wyśmienicie. Dziś nie udało się wygrać, ale planuję wystartować na nim jutro w konkursie zaliczanym do światowego rankingu.” – powiedział zawodnik.

Top 3 zamknęła para z Austrii – Stefan Eder i 13-letni ogier Dr Scarpo.

W konkursie Rundy Średniej, rozgrywanym o nagrodę marki Bucas i pod patronatem portalu tylkoskoki.pl, najlepszy okazał się doświadczony zawodnik ze Szwajcarii – Pius Schwizer dosiadający klaczy Diane de Launay. Kolejne miejsce zajęli reprezentanci Polski na koniach wyhodowanych w naszym kraju. Drugi był Michał Kaźmierczak na Whoopy Boy, a trzeci Dawid Skiba na La Vulkano L.

Poranny konkurs Małej Rundy, o nagrodę ZiO food, pod patronatem portalu Equista.pl, zakończył się zwycięstwem pary znanej z szybkiej jazdy – reprezentanta Litwy Matasa Petraitisa i konia Heineken. Na miejscu drugim uplasował się inny Litwin – Andrius Petrovas na Kendis, a trzecia była Polka Daria Kobiernik na wałachu Winchester.

W pierwszym konkursie CSI Amatorów, o nagrodę Nuba Equi, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, nie do pokonania okazała się być 15-letnia amazonka z Wielkopolski – Julianna Bajońska dosiadająca klaczy Lolita van Avermaet. Miejsce drugie zajęła Maja Siwiak na Tracji, a trzecie Alessandra Walkowska na Herr Catoo.

Michalina Krzyżyńska sięgnęła po zwycięstwo w Dużej Rundzie CSI1*, o nagrodę Poznań Congress Center, dosiadając konia Indigo R.T. Druga była Evita Vismeryte z Litwy na Quintes, a trzecia Aleksandra Wypchło na Girl RV.

W Małej Rundzie zawodów CSI1*, rozgrywanej o nagrodę City Diet, wystartowało ponad 120 par. W związku z tym, zgodnie z przepisami Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej klasyfikację podzielono, a zwycięzców było dwoje –Litwin Andrius Petrovas na Remember Me oraz Polka Natalia Kubik na klaczy Catalaya.

Pierwszy konkurs w ramach Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi – CAVALIADA Driving Tour, o nagrodę Duda Cars Mercedes-Benz i pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, jak zwykle spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności. Najlepszy po dwóch nawrotach okazał się zespół Piotra Mazurka z SJ Sokół Kunowo, z końmi Peloponez, Blizard, Jaśmin i Inwencja. Na miejscu drugim uplasował się zaprzęg pod wodzą Bartłomieja Kwiatka, a na trzecim zespół Tadeusza Andrysa.

W konkursie dla młodych koni w ramach CSIYH, o nagrodę Poznań Game Arena, triumfował 6-letni Comming Star Z pod Mateuszem Tyszko. Tuż za nimi, ze stratą 0,70 sekundy do lidera, uplasował się Litwin Matas Petraitis na ogierze Cornet’s Cloud. Miejsce trzecie zajęła Agnieszka Olszewska na 7-letnim Jason VDL.

W widowiskowym wieczornym konkursie Venus vs Mars, o nagrodę Wechta, pod patronatem Idea Expo, rywalizacja była między zespołami kobiet i mężczyzn jak zwykle była zacięta. Triumfowali jeźdźcy teamu Mars, który zgromadził łączną sumę 6290 punktów. Indywidualnie w tym konkursie najlepszy był Jakub Krzyżosiak, dosiadający konia Champion 127.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ