Organizator:

PKO Bank Polski Grand Prix w Poznaniu dla Holendra

Podziel się

Ponad 23 tysiące uczestników odwiedziło Międzynarodowe Targi Poznańskie przez cztery dni największych zawodów w Polsce – CAVALIADA Poznań. Przez areny Międzynarodowych Targów Poznańskich przegalopowało ponad 600 koni, a bogaty program uświetniły widowiskowe pokazy.

W ramach zawodów CSI rozegrano 26 konkursów, z których 19 zakończyło się zwycięstwem Polaków. Najważniejsze konkursy zawodów międzynarodowych zaliczanych do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata wygrywali zagraniczni goście. Najważniejszy z nich - PKO Bank Polski Grand Prix wygrał Holender – Remco Been na koniu Holland VD Bisschop.

„Kiedy oglądałem parkur pomyślałem, że dziś może się udać uzyskać dobry wynik. Myślę, że to była dobra robota gospodarza toru. W rozgrywce musiałem podjąć ryzyko, ale postanowiłem pojechać dalszą trasą pomiędzy 1 a 2 przeszkodą. Byłem trochę zestresowany oglądając rywali, okazuje się, że 10 przejazdów to dość długo! [Holland VD Bisschop] to bardzo uważny koń, zawsze walczy dla mnie na arenie. To moja pierwsza wizyta na CAVALIADZIE, chyba muszę wrócić!” – mówił zawodnik.

Tuż poza podium uplasował się Polak Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Warto też odnotować bardzo udany występ mistrzyni Polski Juniorów – Natalii Stefańskiej na Kapucijn V/D Donkhoeve, która zajęła miejsce 9.

 Drugi konkurs zaliczany do światowego rankingu oraz rankingu CAVALIADA Tour wygrała Holenderka Mel Thijssen na klaczy Florida Balia NL. Najlepszym Polakiem był Kamil Grzelczyk, który zajął miejsce czwarte na koniu Mister Dr. Heigl. Trzecią klasę rankingową wygrał Litwin Matas Petraitis, na wyhodowanym w Ukrainie Cornet’s Cloud. To drugie zwycięstwo Matasa w klasie Longines Rankings, a pierwsze tego 8-letniego konia.

W konkursach dla dzieci na kucach - CAVALIADA Future o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem firmy Torpol triumfowały: dwukrotnie Zofia Wierucka z Rio Grande Krosinko na Cykorze, Alicja Marszałek Filipek na Jacodi’s Anja’s Alena oraz Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce.

CAVALIADA to nie tylko międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, ale również inne konkurencje. W konkursie Immergas Dressage Tour najwyższe noty dwukrotnie otrzymała Sandra Sysojeva z KS Centurion na ogierze Found Boy.

 

W sobotnim CAVALIADA Driving Tour najlepszy był najmłodszy uczestnik tych zmagań – Aleksander Fularczyk z końmi Ares, Edje, Neptun i Nuta. Potwierdził tym samym swoją doskonałą formę, wygrywając trzeci konkurs w tym sezonie i umacniając się na pozycji lidera Halowego Pucharu Polski.

W konkursie w ramach TRAF Eventing Tour – Halowego Pucharu Polski WKKW nie zabrakło niespodzianek, a tor sprawił trudności nawet najbardziej doświadczonym parom. Oba parkury bezbłędnie pokonała tylko jedna para – Daria Kobiernik i wyhodowana przez nią klacz Ideal Girl.

„Iga dziś zrobiła całą robotę. Kiedy weszła na arenę była od razu nastawiona na mocny galop i „pożeranie” przeszkód. (…) Jej masa energii spowodowała trochę gorszą sterowność i mniej płynną jazdę, niż taka, na jaką nas stać. O drugi nawrót byłam już spokojna, bo trochę się wybiegała. Była dokładna i bardzo się starała.” – mówiła Kobiernik.

CAVALIADA to nie tylko sport, ale też pokazy. W tym roku kibice zobaczyli: Blanka Satora Show, Working Equitation, Apolinarski Group, Polski Związek Hodowców Koni oraz pokaz Straży Miejskiej. Dodatkowo po raz pierwszy odbył się pokaz mody jeździeckiej pod patronatem „Horse & Business Magazine”.

 Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym marka LOTTO, Miastem Gospodarzem zakończonej imprezy było Miasto Poznań, a partnerami Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polski Związek Jeździecki.

 

To jednak nie koniec jeździeckich wrażeń. W tym sezonie halowym na kibiców czekają jeszcze imprezy CAVALIADA Sopot oraz finał cyklu – CAVALIADA Kraków. Bilety są dostępne na www.tobilet.pl