Organizator:

Pierwsze w 2021!

Podziel się

Zawody CAVALIADA Winter Tour zostały wpisane do kalendarza FEI. Znamy już program i podział ponad półmilionowej puli nagród.

Pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w Polsce otwierające nowy rok 2021 odbędą się już w lutym na Międzynarodowych Targach Poznańskich. CAVALIADA Winter Tour to dwutygodniowe zawody w randze CSI2*, CSI2*W, CSI1* i CSIYH, a także CAVALIADA Future. To pierwszy, dwutygodniowy Tour w 11-letniej historii CAVALIADY w Poznaniu.

Zawody są już wpisane do kalendarza FEI. System zgłoszeń zostanie uruchomiony bezpośrednio po zatwierdzeniu propozycji. Polscy zawodnicy zgłoszenia wysyłać będą za pośrednictwem PZJ.

Dziś już przedstawiamy program i pule nagród zawodów. W ciągu dwóch weekendów zmagań zawodnicy podzielą między siebie ponad 534 400 PLN. W ramach CSI2* i CSI2*W rozgrywane będą konkursy średniej i dużej rundy. Runda specjalna i mała to zawody jednogwiazdkowe. Sześcio- i siedmiolatki powalczą w CSIYH. Przypominamy, że paszporty FEI koni potrzebne będą tylko w CSI2*W (drugi tydzień). Dla pozostałych kategorii CSI (1*,2*,YH) wymagane są tylko licencje FEI koni i zawodników.

Program pierwszego tygodnia 11-14.02.2021

Program drugiego tygodnia 18-21.02.2021

– Dbając o komfort koni i zawodników przygotowujemy szereg udogodnień. Ze względu na zmianę lokalizacji główna arena będzie większa niż dotychczas. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na parkurze o wymiarach 70 x 35 metrów. Do dyspozycji będą aż dwie rozprężalnie, a większość stajni będzie zlokalizowanych w hali. Ci, którzy przyjadą na cały Tour będą mogli bez problemu u nas zostać pomiędzy zawodami – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

Na chwilę obecną, kierując się wytycznymi sanepidu i Polskiego Związku Jeździeckiego organizator planuje przygotować imprezę bez udziału publiczności. Wszystkie konkursy będą transmitowane online na stronie organizatora, a najważniejsze z nich pojawią się w TVP Sport.

Wszystkie aktualne informacje dla zawodników dotyczące wydarzenia są na bieżąco aktualizowane w zakładce na stronie CAVALIADA TUTAJ. Panel zgłoszeń zostanie uruchomiony już wkrótce.