Organizator:

Paszyński po raz pierwszy

Podziel się

ORLEN Driving Tour o nagrodę ORLEN, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki wygrał po raz pierwszy w karierze Rafał Paszyński ze Stajni Wielgie. Drugie i trzecie miejsce należy do gości z Niemiec – Torstena Koalicka i Sandro Koalicka.

Konkurs w powożeniu zaprzęgami parokonnymi przyniósł kibicom niesamowite widowisko sportowe i sporo zaskoczeń. Do drugiego nawrotu nie dostali się faworyci – Aleksander Fularczyk i Bartłomiej Kwiatek. Tym bardziej walka o zwycięstwo pośród ich rywali była pełna ryzyka i chęci na wygraną. Najlepszy okazał się Rafał Paszyński, który dostał się na CAVALIADĘ podczas kwalifikacji w Baborówku i jest to jego pierwsze zwycięstwo w historii na tej imprezie.

- Moim marzeniem było dostać się do drugiego nawrotu, a tu taka niespodzianka. Nie spodziewałem się, że ta rywalizacja zakończy się dla mnie zwycięstwem. To, że zakwalifikowałem się do tej CAVALIADY to w dużej mierze zasługa mojej żony, która mnie o to prosiła. Zrobiłem to dla niej, po prostu się udało i jestem bardzo zadowolony. Na co dzień jestem amatorem, nie jeżdżę zawodowo, powożenie traktuję jako moje hobby. Cały czas nie wierzę, że udało mi się wygrać z doświadczonymi zawodnikami. Do kolejnego konkursu będę starał się podejść „ze spokojną głową”, pojadę swoje - to co mam zaplanowane na jutro. Nie nastawiam się i nie myślę o ewentualnej wygranej – powiedział Rafał Paszyński.

Po III etapie ORLEN Driving Tour na prowadzeniu utrzymuje się Weronika Kwiatek. Drugie miejsce zajmuje Bartłomiej Kwiatek, a trzecie Aleksander Fularczyk ex aequo z dzisiejszym zwycięzcą, Rafałem Paszyńskim, który awansował z ostatniego miejsca.

Wyniki: https://livejumping.com/ap/event/9559/competition/140597  

Konkurs Barier o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Polskiego Radia wygrali ex aequo Adam Nicpoń na Counter i Kristaps Neretnieks z Łotwy na wałachu Corlansky-Pro pokonując wysokość 190 cm. Trzecie miejsce zajął Bronislav Chudyba na Jojo Jk Sr.

Sztafetę CAVALIADY Future o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem DEFENDER wygrała drużyna w składzie: Maja Głoskowska, Anna Romanowska i Bartłomiej Kwiatek.