Organizator:

Najważniejszy był spokój

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy (150 cm) zaliczany do rankingu Longines oraz rankingu CAVALIADA Tour o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem Śliwocki Home wygrał Pim Mulder z Holandii na koniu Viktor Z. Najlepszy Polak – Andrzej Opłatek zajął miejsce 9.

W drugim dniu zawodów CSI4*W CAVALIADA Poznań parkur był trudny dla jeźdźców, wymagał od nich dużej koncentracji i jednocześnie płynnej jazdy do przodu. Najwięcej problemów sprawiły zawodnikom trzy ostatnie przeszkody- najpierw linia zaczynająca się triple barem, która następnie wymagała bardzo dynamicznej jazdy do podwójnego szeregu. Tutaj zawodnicy popełniali wiele błędów. Kolejnym wyzwaniem był dla nich najazd  na ostatnią przeszkodę. Żaden z zawodników nie mógł być dzisiaj pewny bezbłędnego przejazdu aż do celowników końcowych. W rozgrywce wystartowało 11 par, w tym dwie reprezentujące  Polskę - Cassandra Orschel na koniu Dacara E oraz jadący jako ostatni Andrzej Opłatek na koniu Diaroubet.

To była bardzo dynamiczna i ciekawa rozgrywka. Rozpoczęła ją Emma Emanuelsson ze Szwecji, znana w Poznaniu, ponieważ wygrała tutaj trzecie Grand Prix CAVALIADY w 2012 roku. To właśnie ta zawodniczka od początku ustawiła wyścig, zmuszając pozostałych zawodników do podjęcia dużego ryzyka. Ostatecznie, to jadący pod koniec konkursu zawodnik z Holandii Pim Mulder na koniu Viktor Z, wykonując fantastyczny zakręt do przedostatniej przeszkody Grupy MTP zwyciężył.

- Dla mnie najważniejsze było pozostać spokojnym. Mój koń jest szybki i czasami bardzo nerwowy, więc jeśli jadę zbyt mocno, to on traci koncentrację. Muszę być spokojny i wtedy on może wykonać swoje zadanie. Przewidywałem, że ten parkur będzie trudny, potem mogliśmy oglądać pare bezbłędnych przejazdów i myślałem, że jest trochę łatwiej, ale na końcu był to dostatecznie wymagający tor – powiedział Pim Mulder.

Drugim miejscem musiała zadowolić się Szwedka Emma Emanuelsson na Canbella Blue PS, a miejsce trzecie zajął Omer Karaevli z Turcji na Avant Toi.

W rankingu CAVALIADA Tour liderką została Sara Vingralkova z Czech, która dziś była czwarta. Tuż za nią plasuje się Angelos Touloupis z Grecji, a na miejscu trzecim Harm Lahde z Niemiec. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jarosław Skrzyczyński (miejsce 7).

Pełny ranking CAVALIADA Tour w załączniku.

Konkurs Średniej Rundy CSI4*W o nagrodę Apart, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni, wygrał reprezentant Polski, Hubert Polowczyk na K’Ermitage Premices Z.

„Mój koń był dziś znacznie spokojniejszy, niż normalnie to bywa. Dlatego pozwoliłem mu galopować, zrobiłem szybko trzy krótsze zakręty i zwycięstwo samo przyszło. Szczerze – nie liczyłem dziś na tak dobry wynik, nie spodziewałem się tego. Z tym koniem pracuję od pięciu lat, jest on specyficzny, nawet trudny – ma już 9 lat, a zaczął startować dopiero w wieku 6 lat. Startuje więc stosunkowo od niedawna, ale jest bardzo ambitny, powiedziałbym nawet troszkę za dziki – powiedział zwycięzca, Hubert Polowczyk.

Wyniki pozostałych konkursów można znaleźć na stronie: https://livejumping.com/ap/event/9559/competitions

Transmisja z zawodów jest dostępna pod adresem: www.live.cavaliada.pl

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.