Organizator:

Liderką Joanna Pawlak

Podziel się

Z pozycji liderki w drugim etapie Halowego Pucharu Polski WKKW wystartuje Joanna Pawlak, zaraz za nią o zwycięstwo w Poznaniu walczyć będzie Paweł Warszawski. Znamy nazwiska zawodników, którzy wystartują w Poznaniu.

CAVALIADA to nie tylko skoki przez przeszkody, ale również powożenie, ujeżdżenie i WKKW. W ramach CAVALIADA Tour konkursy WKKW odbywają się w piątki i są zaliczane do rankingu Halowego Pucharu Polski - TRAF Eventing Tour. Finał tych rozgrywek odbędzie się na CAVALIADZIE w Krakowie.

Podczas CAVALIADY w Poznaniu konkurs TRAF Eventing Tour zostanie rozegrany w piątek 17 grudnia o godzinie 17.40. Wśród nazwisk na liście startowej zobaczymy olimpijkę Joannę Pawlak, zwycięzców poprzednich edycji: Darię Kobiernik oraz Pawła Warszawskiego. Nie zabraknie też medalistów poprzednich edycji – Katarzyny Kokowskiej i Mariusza Kleniuka. Od tej edycji prawo startu mają również medaliści Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców – zobaczymy Julię Gillmaier oraz Aurelię Drywę.

Zatwierdzone propozycje konkursu można zobaczyć TUTAJ

Liderką rankingu TRAF Eventing Tour jest Joanna Pawlak, która pierwszy etap wygrała razem ze swoim podstawowym koniem, Fantastic Friedą.

- Podczas przygotowań do Igrzysk Olimpijskich nie mogliśmy forsować naszych podstawowych koni, dlatego start w CAVALIADZIE na Friedzie był moim małym marzeniem, które udało się spełnić. Do Poznania zabieram 8-letniego wałacha Armin de Monsieur – to pełny brat Andine, z którą dwa razy zdobyłam vice Mistrzostwo Polski Młodych Koni. Armin to koń zwinny, ambitny i szybki, ale nadal mało doświadczony. To będzie dla niego pierwszy występ w tak dużym wydarzeniu. Mam nadzieję, że razem uda nam się utrzymać prowadzenie w rankingu – mówi Joanna Pawlak, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Tokio, wielokrotna medalistka Mistrzostw i Pucharów Polski WKKW.

Zmianę konia liderki może wykorzystać drugi w tabeli, utytułowany zawodnik Paweł Warszawski, który cztery razy wygrywał cykl Halowego Pucharu Polski.

- Przede wszystkim, bardzo się cieszę, że możemy po tej przerwie ponowie rywalizować podczas zawodów CAVALIADA Tour. Oczywiście nie mogę się już doczekać poznańskiej edycji. To zawody, które wywołują u mnie ogromny sentyment i uwielbiam na nich startować. Nie podjąłem jeszcze decyzji, na którym koniu wystartuję. Mam kilka koni, które mogą powalczyć o zwycięstwo w tego typu konkursie. W Warszawie startowałem na klaczy Fuerta i mimo, iż klacz ta nie ma doświadczenia w konkurencji WKKW, to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Torwar to trudna hala i bardzo specyficzna. Tym bardziej jestem zadowolony z tak dobrej postawy mojego konia. Zawody w Warszawie pokazały, że nawet faworyci przy odrobinie pecha mogą nie wejść do rundy zwycięzców. Tym bardziej podchodzę do każdego startu z pokorą. Chciałbym, aby podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs WKKW dał dużo emocji i dobrej zabawy dla poznańskiej publiczności. Dla mnie to szczególne miejsce, a kibice współtworzą jedną z najlepszych imprez jeździeckich w naszym kraju – podkreśla Paweł Warszawski.

Lista zgłoszonych zawodników TUTAJ