Organizator:

Hassmann wygrywa, Tyszko drugi

Podziel się

CSI2*W Grand Prix CAVALIDA Winter Tour wygrał reprezentant Niemiec – Felix Hassmann na 12-letnim wałachu Sig Chaccinus. Drugie miejsce zajął Mateusz Tyszko na 10-letnim ogierze Zirocco Air.

W Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania wystartowało 58 par. Konkurs był zaliczany do grupy D rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, co przełożyło się zarówno na trudność parkuru, jak i wysokość przeszkód, które osiągały rozmiary 140-160 cm.

Przejazd podstawowy wyselekcjonował do rozgrywki 15 par, w tym 7 z Polski. Walka o zwycięstwo była bardzo zacięta, przez co zawodnikom przytrafiały się zrzutki. Ostatecznie tylko 8 par pokonało obydwa parkury nie pokonując żadnego błędu. Wśród nich dwóch Polaków: Mateusz Tyszko na Zirocco Air oraz Dawid Kubiak na Flash Blue B, a także Niemcy: Felix Hassmann na Sig Chaccinus, Marvin Jungel na Balou’s Erbin, Holendrzy: Loewie Joppen na Hantano, Piet Raijmakers Jr na Van Schijndel’s Gladstone i Hessel Hoekstra na Icoon VDL oraz Litwin Matas Petraitis na Goldcoast VDL.

Zdecydowanie najlepszy czas uzyskał Felix Hassmann, który wraz z Sig Chaccinus przeciął celowniki w czasie 39,73 sekundy. To już trzecie zwycięstwo reprezentanta Niemiec w Grand Prix Cavaliady rozgrywanej w Poznaniu.

- To był fantastyczny dzień. Gospodarz toru odpowiednio dobrał trudność parkuru, bo 25% zawodników pokonało go na zero. Sig Chaccinus skakał świetnie, ostatnio też odnotowywał bardzo dobre wyniki na innych zawodach. Jest teraz w bardzo dobrej formie, dzisiaj spróbowałem wykorzystać w pełni sytuację i udało się wygrać. Nie mam jeszcze planów na kolejne tygodnie, ale może wybiorę się również na Cavaliadę w Krakowie. Jeśli nie, to na pewno zobaczycie mnie w przyszłym roku w Poznaniu – powiedział Felix Hassmann.

Drugie miejsce w czasie 41,15 sekundy zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air. Na trzecim miejscu uplasował się Loewie Joppen na Hantano (czas 41,84 sekundy).

Wyniki TUTAJ

W sobotnim TRAF Finale Średniej Rundy (140 cm) o nagrodę TRAF Zakłady Wzajemne pod patronatem ZiO app triumfował reprezentant Holandii – Hessel Hoekstra na wałachu Helsinki. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Quick Step, a trzecie Aleksander Lewandowski na Jazzmir Van Het Halderthof.

Konkurs szybkości Speed&Music o nagrodę firmy Wechta pod patronatem Radia ESKA wygrał Piet Raijmakers Jr (NED) na Gomez Imprezz. Drugie miejsce zajął Hessel Hoekstra na Qstar, a trzecie reprezentant Polski – Maksymilian Wecht na Celtia II.