Organizator:

Grand Prix wygrywa Ola Kierznowska!

Podziel się

Konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania wygrała 18-letnia Aleksandra Kierznowska na Badorette. Drugie miejsce zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air, a trzecie Matas Petraitis z Litwy na Goldcoast VDL.

Na starcie najważniejszego konkursu pierwszego tygodnia CAVALIADA Winter Tour – Grand Prix na poziomie 145 cm, zaliczanego do światowego rankingu stanęły 54 pary. „Trzynastą” przeszkodą okazała się norma czasu, która aż sześciu zawodników wykluczyła z walki w rozgrywce. Ostatecznie zobaczyliśmy w niej osiem par, w tym pięć z Polski: Daria Kobiernik na Winchester, Maksymilian Wechta na Fibonacci S, Michał Kaźmierczak na Wilander, Mateusz Tyszko na Zirocco Air i Aleksandra Kierznowska na Badorette.

W rozgrywce zdecydowanie najszybsza i najbardziej precyzyjna okazała się Aleksandra Kierznowska na Badorette (czas 37,70 sekundy). Ta młoda, niespełna 18-letnia amazonka już piąty raz wygrywa konkurs zaliczany do światowego rankingu – w tym po raz drugi staje na najwyższym miejscu podium konkursu CAVALIADA Grand Prix. Również na Badorette, Ola była najlepsza podczas Grand Prix CAVALIADA Lublin 2020.

- Dwa dni startowałyśmy z Badorette w konkursach 130 cm i skakała świetnie, dlatego byłam pozytywnie nastawiona przed dzisiejszym Grand Prix. To niesamowite być po raz drugi zwycięzcą konkursu CAVALIADA Grand Prix – mówi Ola Kierznowska.

Drugie miejsce z czasem 39,34 sekundy zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air. Trzecie miejsce należało do reprezentanta Litwy – Matasa Petraitisa startującego na koniu Goldcoast VDL.

- Najtrudniejsza była norma czasu. Widziałem przejazd Moniki [Grundkowskiej przyp. red.], która jechała jako pierwsza. Mimo „zerowego” przejazdu złapała normę czasu. Mój koń nie jest zbyt szybki, więc wiedziałem, że muszę zrobić skrót. To się opłaciło i zakończyliśmy przejazd podstawowy bezbłędnie. Jak na pierwsze międzynarodowe Grand Prix, to uważam, że parkur był ustawiony na odpowiednim poziomie – mówi Michał Kaźmierczak, który zajął miejsce 5.

Triumfatorami poprzedzających Grand Prix konkursów Dużej Rundy byli: w piątek Maksymilian Wechta na Fibonacci S (konkurs o nagrodę firmy Wechta, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego) i w sobotę Paul-Richard Argus na koniu Freedom (konkurs o nagrodę firmy Kwiaty Polskie).

Wyniki TUTAJ