Organizator:

Dwie areny i dwa nowe punkty programu

Podziel się

Dwie areny, pięć konkurencji jeździeckich, pokazy, aukcja koni oraz największe Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich – tak w skrócie można opisać program największej edycji CAVALIADA Tour 2021/22, jaka odbędzie się w dniach 16-19 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Najważniejsze, pod względem sportowym, są zmagania w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody o randze trzech gwiazdek. Program przewiduje trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu: piątkową dużą rundę, sobotni finał średniej rundy i niedzielny konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Ten ostatni ma pulę nagród 200 tys. zł, stąd zaliczany jest do wyższej grupy rankingowej Longines Rankings (grupa C), jak również do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Będzie to ostatnia szansa na zdobycie cennych punktów dla zawodników z tej ligi przed finałem, który odbędzie się podczas CAVALIADY w Krakowie w dniach 17-20.02.2022 r. W każdej lokalizacji prowadzony jest ranking najlepszych skoczków CAVALIADA Tour rywalizujących w piątkowej dużej rundzie oraz Grand Prix. Pozycję lidera zajmuje reprezentant Grecji Aggelos Touloupis, ale tuż za nim jest Polak: Jarosław Skrzyczyński.

W programie części skokowej nie zabraknie konkursów o charakterze widowiskowym: Venus vs. Mars w nowej formule, Potęgi Skoku, sztafety czy Speed & Music pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

- Tradycyjnie w sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zawody dla dzieci na kucach,  CAVALIADA Future. W sobotnie popołudnie zapraszamy również na blok pokazów na arenie głównej. Wystąpi La Pattat Dutka & Franczak Horse Show, swój blok pokazów przygotuje również Polski Związek Hodowców Koni, który postawi mocny akcent na wszechstronność użytkową koni polskiej hodowli – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

Nowością w Poznaniu są zawody CSI Amatorów z konkursami 110-115 cm oraz CAVALIADA Horse Auction – pierwsza aukcja koni skokowych, w ramach której zaprezentowane zostaną konie 2 i 3-letnie. Aukcja odbędzie się na arenie głównej w piątek o godzinie 21.00.

CAVALIADA w Poznaniu będzie drugim etapem Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi oraz TRAF Eventing Touru rozgrywanego w ramach HPP WKKW. Podczas pierwszego etapu w Warszawie, liderem CAVALIADA Driving Tour został Piotr Mazurek z LKS Sokół Kunowo. W TRAF Eventing Tour na prowadzeniu jest olimpijska para – Joanna Pawlak i Fantastic Frieda. Rywalizacja w tych konkurencjach z pewnością będzie zacięta, bo skład zawodników zarówno w powożeniu, jak i WKKW jest bardzo mocny.

W programie nie zabraknie konkurencji ujeżdżenia. CAVALIADA Dressage Tour w tym sezonie odbywa się na najwyższym poziomie – Grand Prix. Liderką w rankingu jest obecnie reprezentantka Litwy – Sandra Sysojeva. Przypomnijmy, że ta amazonka zwyciężyła w poprzednim cyklu CAVALIADA Dressage Tour i z pewnością bardzo chce powtórzyć ten wynik.

Równolegle w tym czasie od czwartku do niedzieli na arenie B poznańskiej CAVALIADY przewidziane są konkursy w ramach CSI młodych koni – dla 6 i 7 latków oraz CSI1* z dwoma rundami: małą (120-125 cm) oraz dużą (130-135 cm). Program wypełnią pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni, konkursy ujeżdżenia oraz woltyżerki. Nie zabraknie również możliwości odbycia swojej pierwszej przejażdżki na kucyku, na którą czekają najmłodsi pasjonaci jeździectwa.

Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne na stronie www.tobilet.pl

Program Arena A

Program Arena B