Organizator:

Duża Runda należy do Michała Kaźmierczaka!

Podziel się

Konkurs o nagrodę marki LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaliczany do rankingu FEI wygrał reprezentant Polski - Michał Kaźmierczak na Dame De Pique.

Konkurs Dużej Rundy o nagrodę marki LOTTO pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wygrał Michał Kaźmierczak na 10-letniej klaczy Dame De Pique, który pokonał parkur rozgrywki bezbłędnie w czasie 37,99 sekundy. To oznacza, że zawodnik KJ Verso La Natura oprócz pokaźnej premii finansowej zgarnął 50 cennych punktów do światowego rankingu.

- Są to pierwsze zawody międzynarodowe w tym roku i konie nie do końca są jeszcze w rytmie startowym. Parkur był trudny i wymagający - na ponad 70 par zobaczyliśmy tylko 14 bezbłędnych przejazdów - powiedział zwycięzca, Michał Kaźmierczak.

Drugie miejsce zajęła Holenderka Maureen Bonder na wałachu Flierefluiter w czasie 38,56 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Dawid Kubiak na Lavisto Star - 38,80 sekundy.

W konkursie na poziomie 145 cm wystartowało 72 zawodników, a do rozgrywki zakwalifikowało się 14 par. Wśród nich zobaczyliśmy sześć par z Polski: wspomniany już Michał Kaźmierczak i Dawid Kubiak, a także Małgorzata Ciszek-Lewicka & Ici (miejsce 6), Natalia Palmowska & Dr. Jones (miejsce 7), Weronika Minkiewicz & Chocolate Blue (miejsce 13) i Aleksander Lewandowski & Jazzmir van het Halderthof (miejsce 14).

Warto dodać, że Małgorzata Ciszek-Lewicka i Natalia Palmowska zanotowały podwójnie bezbłędny przejazd.