Organizator:

Duża Runda dla Holendra

Podziel się

Konkurs Dużej Rundy (150 cm) zaliczany do rankingu Longines oraz rankingu CAVALIADA Tour o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, pod patronatem Śliwocki Home wygrał Pim Mulder z Holandii na koniu Viktor Z. Najlepszy Polak – Andrzej Opłatek zajął miejsce 9.

W drugim dniu zawodów CSI4*W CAVALIADA Poznań parkur był trudny dla jeźdźców, wymagał od nich dużej koncentracji i jednocześnie płynnej jazdy do przodu. Najwięcej problemów sprawiły zawodnikom trzy ostatnie przeszkody- najpierw linia zaczynająca się triple barem, która następnie wymagała bardzo dynamicznej jazdy do podwójnego szeregu. Tutaj zawodnicy popełniali wiele błędów. Kolejnym wyzwaniem był dla nich najazd  na ostatnią przeszkodę. Żaden z zawodników nie mógł być dzisiaj pewny bezbłędnego przejazdu aż do celowników końcowych. W rozgrywce wystartowało 11 par, w tym dwie reprezentujące  Polskę - Cassandra Orschel na koniu Dacara E oraz jadący jako ostatni Andrzej Opłatek na koniu Diaroubet.

To była bardzo dynamiczna i ciekawa rozgrywka. Rozpoczęła ją Emma Emanuelsson ze Szwecji, znana w Poznaniu, ponieważ wygrała tutaj trzecie Grand Prix CAVALIADY w 2012 roku. To właśnie ta zawodniczka od początku ustawiła wyścig, zmuszając pozostałych zawodników do podjęcia dużego ryzyka. Ostatecznie, to jadący pod koniec konkursu zawodnik z Holandii Pim Mulder na koniu Viktor Z, wykonując fantastyczny zakręt do przedostatniej przeszkody Grupy MTP  zwyciężył. Drugim miejscem musiała zadowolić się Szwedka Emma Emanuelsson na Canbella Blue PS, a miejsce trzecie zajął Omer Karaevli z Turcji na Avant Toi.

W rankingu CAVALIADA Tour liderką została Sara Vingralkova z Czech, która dziś była czwarta. Tuż za nią plasuje się Angelos Touloupis z Grecji, a na miejscu trzecim Harm Lahde z Niemiec. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Jarosław Skrzyczyński (miejsce 7).

Pełny ranking TUTAJ