Organizator:

Drugi dzień zmagań na poznańskiej Cavaliadzie za nami!

Podziel się

Zakończyliśmy drugi dzień sportowych zmagań podczas Cavaliada Poznań 2021!

W zmaganiach w ramach Halowego Pucharu Polski WKKW - TRAF Eventing Tour, o nagrodę TRAF Zakłady Wzajemne – nie zabrakło dziś emocji. W drugim nawrocie, do którego zakwalifikowało się 6 z 12 startujących par, bezbłędny i najszybszy przejazd należał do mistrzyni Polski kategorii młodych jeźdźców – Julii Gillmaier z KS Gillmaier na 8-letnim wałachu Ding Dong. Zwycięstwo zapewniły jej mocne tempo oraz ryzykowne skróty. Na miejscu drugim uplasowała się amazonka ZKJ Przylep-Lotnisko - Daria Kobiernik na Ideal Girl, a na trzecim Paweł Warszawski ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko na klaczy Fuerta.

 

Kolejną atrakcją piątkowego wieczoru był konkurs Potęgi Skoku, rozgrywany o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Świata Koni. Miejsce pierwsze ex aequo zajęło trzech polskich jeźdźców, którzy bezbłędnie pokonali mur o wysokości 205 centymetrów: Marek Lewicki na koniu Itoulon B, Łukasz Brzóska i Quicklensky oraz Mateusz Kiempa na Jalandahar.

 

W konkursie Rundy Średniej, o nagrodę Śliwocki Home, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni, walka była zacięta a różnice w czołówce niewielkie. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Leon Thijssen z Holandii, dosiadający ogiera Famous H. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski – Jarosław Skrzyczyński na Inturido, a trzecie amazonka z Austrii Katarina Rhomberg na klaczy Dinadja.

 

Konkurs Rundy Amatorów, o nagrodę City Diet, pod patronatem Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego, zakończył się triumfem Polki Weroniki Kachel na klaczy Ledanaja II W. Na miejscu drugim uplasował się Piotr Kozioł na koniu Siena ‘M’, a na trzecim Zuzanna Bukowska na klaczy Uccella Z.

Najlepszym młodym wierzchowcem konkursu w ramach CSIYH, o nagrodę Golden Marketing Conference, został 7-letni Eskobar pod Stanisławem Przedpelskim. Tuż za nim uplasował się Mateusz Tyszko na Comming Star Z, a trzeci był gość z Litwy Matas Petraitis na Quidam Stakkato.

 

Duża Runda CSI1*, o nagrodę Education First, zakończyła się wygraną Adama Nicponia na klaczy Cycera. Drugi był Rosjanin Artem Abaimov na koniu Ula Bajou K, a trzecia Barbara Krywult na wałachu Flash.

 

W Małej Rundzie zawodów CSI1*, o nagrodę City Marketing, triumfowała Patrycja Ksiądz na Heidi. Miejsce drugie zajęła para z Ukrainy – Vladimir Bykov i Can-Can, a trzecie Polka Paulina Pellowska na La Coco 3.

 

Wyniki dostępne TUTAJ