Organizator:

Druga kwalifikacja CAVALIADA Future: znamy medalistki!

Podziel się

Małgorzata Babczyńska z SKJ Mustang Jaworzno i Natalia Kręgielska z Tuszyński Klub Jeździecki Garbówek to amazonki, które wraz ze złotym medalem wywalczyły kwalifikację do CAVALIADA Future 2020/2021. Gratulujemy wszystkim medalistom i uczestnikom młodzieżowych mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

Grupa A1 – kategoria MINI

Do finału grupy A1 z bezbłędnym kontem przystąpiło aż 10 par. W rozgrywce najszybsza i bezbłędna była Natalia Kręgielska z TKJ Garbówek na klaczy Santa. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Cwalina z Podkowy Gruszczyn na wałachu S-Piorun, a trzecie Paulina Słoniec z KJ Trachy Sośnicowice na Wendy.

W rankingu kwalifikacyjnym do CAVALIADA Future tym samym nastąpiły zmiany. Na pozycji lidera kategorii MINI utrzymuje się Nel Skotarczak z KJ Podkowa Gruszczyn, jednak ex aequo z nią jest Zofia Ciszek z KJ Akademia Kucania, która awansowała z miejsca drugiego. Na trzecie miejsce z 15 awansowała zwyciężczyni z Jakubowic - Natalia Kręgielska.

 

Grupa A2 – kategoria MIDI

Również w tej grupie aż 10 par przystąpiło do finału z „zerem” na koncie. W rozgrywce bezbłędnie pojechało już tylko 5 z nich. Najlepsza okazała się Małgorzata Babczyńska z SKJ Mustang Jaworzno na klaczy Jagienka. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Przybylska z JUKS Abakus Kaczyna na Orchid’s Highland Surprice, a trzecie Kornelia Jurasz z KJ Podkowa Gruszczyn na ogierze Rolex 2.

Zwycięstwo w Jakubowicach dało Małgorzacie Babczyńskiej prowadzenie w rankingu kategorii MIDI. Na drugim miejscu jest teraz Kornelia Jurasz, a na trzecie z czwartego awansowała Lena Czeszejko-Sochacka.

Pełny ranking CAVALIADA Future TUTAJ

Zgodnie z regulaminem CAVALIADA Future, automatyczną kwalifikację otrzymują złoci medaliści gr. A1 i A2, a to oznacza, że z Małgorzatą Babczyńską i Natalią Kręgielską zobaczymy się już w grudniu na CAVALIADA Poznań 2020.

Kolejna, trzecia kwalifikacja do CAVALIADA Future odbędzie się w dniach 9-11.10.2020 r.

Lista zawodów kwalifikacyjnych:

HZO DiM Sowia Wola – 9–11.10.2020 r.

HZO DiM Besiekierz Rudny – 23–25.10.2020 r.

HZO DiM Jaszkowo – 06-08.11.2020 r.

HZO DiM Michałowice ‑ 20–22.11.2020 r.

Prawo startu w CAVALIADA FUTURE uzyska 8 zawodników w każdej kategorii w tym:

w kategorii mini: złoci medaliści Pucharu Polski Kuców – Jakubowice 2020, Halowego Pucharu Polski Kuców – Leszno 2020 w grupie A1 pod warunkiem, że zawody te zakończą się nie później niż 13 listopada 2020 r. oraz pozostali według rankingu kwalifikacyjnego Cavaliada Future;

w kategorii midi: złoci medaliści Mistrzostw Polski Młodzików w grupie A2 – Jakubowice 2020, Halowego Pucharu Polski Kuców – Leszno 2020 w grupie A2 pod warunkiem, że zawody te zakończą się nie później niż 13 listopada 2020 r. oraz pozostali według rankingu kwalifikacyjnego Cavaliada Future