Organizator:

Czas na Finał Pucharu Świata

Podziel się

W czwartek 07 kwietnia odbył się pierwszy konkurs w ramach Finału Pucharu Świata, w którym wystartowało 35 zawodników z 19 państw. Wśród nich są finaliści z CAVALIADY – Andrius Petrovas z Litwy oraz Zoltan Czekus z Węgier.

Z powodu pandemii na Finał Pucharu Świata musieliśmy czekać aż trzy lata. Ostatni odbył się w 2019 roku i zakończył się trzecim w karierze zwycięstwem szwajcarskiego zawodnika – Steve’a Guerdat’a. Na tegorocznej liście startowej zawodów Partner Pferd w Lipsku znajdują się też inni zwycięzcy z poprzednich lat: Marcus Ehning z Niemiec, John Whitaker z Wielkiej Brytanii i McLain Ward ze Stanów Zjednoczonych.

Ogromne szanse na sukces ma niewątpliwie lider po pierwszym konkursie szybkości – Martin Fuchs (Szwajcaria), startujący na 15-letnim ogierze Chaplin. Zawodnik ten uzyskał czas 65.11 sekundy, co daje mu 36 punktów.

Tuż za nim uplasował się Max Kuhner z Austrii na 11-letnim koniu Elektric Blue P (34 punkty), a miejsce trzecie zajął Conor Swail z Irlandii na 15-letnim wałachu Count Me In (33 punkty).

Wyniki TUTAJ

Ranking TUTAJ

Podczas finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, który odbył się na CAVALIADZIE w Krakowie awans wywalczyli: Andrius Petrovas z Litwy (na zdjęciu poniżej), Zoltan Czekus z Węgier oraz Jarosław Skrzyczyński. Polak zrezygnował z udziału w imprezie ze względu na małe doświadczenie swoich koni.

Trzymamy kciuki za zawodników „naszej” ligi: Andriusa Petrovasa oraz Zoltana Czekusa. W pierwszym konkursie lepszy wynik uzyskał reprezentant Litwy, który zajął 14 miejsce.

Jak to w przypadku finałów bywa, niespodzianek na pewno nie zabraknie. Kolejny konkurs odbędzie się w piątek o godzinie 13:45.