Organizator:

CAVALIADA Winter Tour Poznań - Co, Gdzie, Jak?

Podziel się

CAVALIADA Winter Tour Poznań startuje już jutro. Przedstawiamy krótki przewodnik dla kibiców o tym, co, gdzie i jak.

Co? :)

CAVALIADA Winter Tour - to międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, a także rywalizacja dzieci na kucach w ramach znanego cyklu CAVALIADA Future oraz konkursy w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

CAVALIADA Winter Tour to dwa tygodnie konkursów od rana do wieczora. Konkursy te dzielą się na różne wysokości przeszkód: od Rundy Spejcalnej (110-115 cm), przez Małą Rundę, Średnią i Dużą Rundę (140-160 cm). Dzieci na kucach startują w konkursach 70-90 cm w dwóch grupach: A1 i A2 (Mini i Midi).

Zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody są o tyle ważne, że zawodnicy mogą w nich powalczyć o cenne punkty do światowego rankingu. W pierwszym tygodniu jest to możliwe jednak tylko dla tych, którzy startując w Dużej Rundzie zakwalifikują się do niedzielnego Grand Prix. Konkurs Grand Prix o nagrodę Prezesa PKO Banku Polskiego pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania jest zaliczany do grupy D rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, a to oznacza, że zwycięzca zdobędzie 50 punktów. 

W drugim tygodniu konkursy Dużej Rundy będą również zaliczane do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata - w piątek i w niedzielę zawodnicy będą starali się zająć jak najlepsze pozycje, aby zdobyć jak najwięcej punktów, które pozwolą najlepszym na start w Finale Pucharu Świata. Tutaj również najważniejszym punktem programu będzie Grand Prix - zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej.

Dokładny program pierwszego dnia zawodów zobaczysz TUTAJ, a program drugiego tygodnia TUTAJ

Gdzie?

CAVALIADA Winter Tour odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 11-14 i 18-21 luty 2021. Zawody będą trwały przez dwa tygodnie. To pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody, jakie odbywają się w 2021 roku w Polsce. 

Jak?

Ze względu na obowiązujące przepisy, po raz pierwszy zawody będą rozgrywane bez udziału publiczności. Uczestnikami tego wydarzenia będą jedynie zawodnicy, luzacy i sztab szkoleniowy. Z tego względu przygotowaliśmy transmisję onlinę ze wszystkich konkursów, które odbędą się przez te 8 dni. Zapraszamy do oglądania transmisji online i skorzystania z oferty na www.live.cavaliada.pl 

Aby obejrzeć naszą transmisję należy wykupić dostęp na stronie www.live.cavaliada.pl

Karnet na 8 dni kosztuje 99,00 zł

Karnet na 4 dni kosztuje 69,00 zł

Dostępne są również transmisje z poszczególnych dni.