Organizator:

CAVALIADA w Poznaniu nie tylko dla koniarzy

Podziel się

Niemal 600 koni, dwie areny z bogatym programem sportowym, widowiskowe pokazy konne oraz pokazy mody, zawody Hobby Horse czy też aukcja koni – wszystko to będzie można zobaczyć na CAVALIADZIE w Poznaniu. W dniach 7-10 grudnia Międzynarodowe Targi Poznańskie będą najlepszym miejscem dla osób, które chciałyby w nietuzinkowy sposób spędzić weekend z rodziną i przyjaciółmi.

CAVALIADA to impreza zrzeszająca prawie wszystkie konkurencje jeździeckie i nie tylko. Różni się od zwykłych zawodów znacznie większą różnorodnością konkursów, które rzadko można obserwować na innych eventach – mówi Natalia Palmowska, zawodniczka konkurencji skoków przez przeszkody. Jej zdaniem to świetna impreza również dla osób, które z końmi nie mają za dużo wspólnego. – Na pewno nie będą się nudzić. Uwielbiam atmosferę CAVALIADY. Trybuny pękające w szwach to zawsze dodatkowe emocje i większa adrenalina – dodaje Palmowska.

CAVALIADA Expo & Family

Oprócz biletów SPORT, które obejmują dostęp do wszystkich aren i atrakcji CAVALIADY, organizatorzy przygotowali również tańszy bilet dla rodzin z dziećmi, którzy na CAVALIADZIE stawiają pierwsze kroki – Expo & Family. W cenie 25 zł za bilet ulgowy i 35 zł za bilet normalny jednodniowy, uczestnicy otrzymują dostęp do areny 7A na której codziennie odbywają się konkursy w skokach przez przeszkody. Dodatkowo w czwartek będzie można obejrzeć konkurs ujeżdżenia, a w piątek, sobotę i niedziele odbędą się pokazy Working Equitation i Polskiego Związku Hodowców Koni. Gwiazdą tych pokazów będzie z pewnością David Oliveira z Portugalii - uznany trener i zawodnik Working Equitation, Mistrz Europy i Mistrz Świata w tej konkurencji.

Bilety Expo & Family to również dostęp do Pawilonu Polskiej Hodowli. Można w nim poznać najczęściej spotykane w naszym kraju rasy koni, a także pod okiem instruktorów spróbować przejażdżki na kucyku. CAVALIADA to również największe w Polsce Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Ich tematyka obejmuje wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze. Można tu też zobaczyć najnowsze kolekcje odzieży i obuwia jeździeckiego. Jak wiadomo, moda jeździecka już dawno wkroczyła do codziennego życia, dlatego wśród ofert marek polskich czy zagranicznych każdy znajdzie coś eleganckiego dla siebie.

W strefie Expo oprócz targów działać będzie specjalna scena, na której codziennie odbywać się będą różne atrakcje, typu spotkania z zawodnikami i influencerami jeździeckimi, wykłady i szkolenia organizowane przez Polski Związek Jeździecki i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz wyjątkowe pokazy mody jeździeckiej. Z biletem Expo & Family można wejść również na arenę Hobby Horse, gdzie rozegranych zostanie 14 konkursów, w tym nowość na CAVALIADZIE – cross, a liczba zgłoszonych zawodników sięga nawet 300 osób w wieku już od 3 lat. Mecenasem zawodów Hobby Horse jest fundacja In_Spire, a zawody są dofinansowane ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy.

XIII edycja prestiżowych zawodów jeździeckich

CAVALIADA, organizowana od 2010 r. w Poznaniu, to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce skierowane do szerokiego grona publiczności. Przez cztery dni, w aż ośmiu pawilonach MTP, będą odbywały się zawody sportowe, targi i pokazy. W jednym miejscu kibice będą mogli zobaczyć konkursy w skokach przez przeszkody, w powożeniu,  w ujeżdżeniu, i we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Warto podkreślić, że tegoroczne międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody będą rozgrywane w niemal najwyższej randze czterech gwiazdek i jednocześnie będą kwalifikacją do Pucharu Świata. O wyjątkowym poziomie będzie świadczyć m.in. wysokość przeszkód w najtrudniejszych konkursach – Dużych Rundach (145 i 150 cm) oraz w niedzielnym Grand Prix (155 cm).

Na CAVALIADZIE nie może zabraknąć zmagań specjalnych. Speed & Music będzie atrakcją piątkowego wieczoru. Tu pokonywane będą przeszkody o wysokości 140 cm. W sobotę odbędzie się cavaliadowa nowość - konkurs Barier, w której para koń-jeździec pokonuje coraz wyższy szereg przeszkód. Wygrywa ten, który pokona najwyższą z nich. Jedne z najbardziej uwielbianych konkursów każdej CAVALIADY to TRAF Eventing Tour, czyli WKKW, które odbędą się w czwartek i piątek, a także ORLEN Driving Tour, czyli powożenie zaprzęgami parokonnymi zaplanowane na sobotę i niedzielę. Ulubionymi konkursami najmłodszych kibiców są zmagania dzieci na kucach, które startują podczas CAVALIADY Future (sobota i niedziela). Dzielni mali bohaterowie na jeszcze dzielniejszych kucykach pokonują kolejne przeszkody w drodze do zwycięstwa. W sobotę rozgrywana będzie sztafeta. Trzyosobowe drużyny składające się z dwojga dzieci i jednego dorosłego zawodnika pokonują tor przeszkód. Emocji dodaje fakt, że dorosły zawodnik pokonuje trasę w Defenderze.

 

Organizatorem CAVALIADA Poznań jest Grupa MTP. Sponsorem głównym PKO Bank Polski, strategicznym sponsorem jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Poznań, a partnerami Województwo Wielkopolskie, Port Lotniczy Poznań Ławica i Fly Dubai.