Organizator:

CAVALIADA show

Podziel się

CAVALIADA to nie tylko zawody jeździeckie, ale także pokazy. W tym roku na parkurze zobaczyć będzie można niezwykły zespół La Patat Dutka & Franczak Horse Show, konie polskich ras oraz dogfitness.

La Pattat Dutka & Franczak Horse Show

Zachwycili cavaliadową publiczność w Warszawie, do Poznania szykują nowe show. ,,Dia de los Muertos” to mroczna interpretacja meksykańskiego Święta Zmarłych.

La Pattat tworzą Agnieszka Dutka-Franczak, specjalizująca się w ujeżdżeniu, i Mateusz Franczak, woltyżer i były kaskader. Działają od 2017 roku i od tego czasu wystąpili razem na wielu krajowych i zagranicznych wydarzeniach jeździeckich, w tym na CAVALIADACH.

Ich występy to zawsze niesamowite widowisko, łączące niebezpieczne, ekstremalnie trudne  elementy kaskaderskie z pasją, miłością i bezgranicznym zaufaniem jeźdźca do konia.

W Poznaniu elementy ujeżdżenia i tresury zaprezentuje Agnieszka Dutka-Franczak wraz z Siglavym. Zespół woltyżerów tworzą Mateusz Franczak i Maestoso (wykonujący figury bez ogłowia) Jacek Horoszko dosiadający młodego Oso (uczeń i wychowanek La Pattat School) oraz gość specjalny z Francji, showman Nathan Susset.

Pokazy odbędą się w sobotę o godz. 17:25 na Arenie A oraz w niedzielę o 12:20 na Arenie B.

Konie polskich ras w pokazach PZHK

Tradycją jest, że podczas CAVALIADY w Poznaniu konie polskich ras prezentuje Polski Związek Hodowców Koni. W tym roku zobaczymy konie rasy wielkopolskiej, śląskiej, arabskiej huculskie i kuce.

W Wielkopolsce od dawna hodowano konie o szlachetnej i urodziwej głowie, długiej szyi i mocnym grzbiecie. Konie wielkopolskie, bo o nich mowa, mają harmonijny, elegancki ruch oraz potęgę, elastyczność i dobrą technikę skoku. Odznaczają się żywym, ale zrównoważonym temperamentem i łagodnym charakterem.

Konie ze Stadniny koni huculskich „Gładyszów”, największej w Europie stadniny zajmującej się hodowlą zachowawczą koni tej rasy, udowodnią, że w małym ciele może mieszkać wielki duch. Widzowie będą mogli podziwiać hart ducha i dzielność hucułów i ich jeźdźców podczas pokonywania przeszkód stanowiących elementy ścieżki huculskiej.

Na poznańskiej arenie pojawią się również zjawiskowe konie rasy arabskiej ze stadniny z Michałowa. Urodziwe, inteligentne, przywiązane do człowieka i, mimo dużego temperamentu, łatwe w obsłudze. Już od lat należą do ścisłej światowej czołówki, wygrywając najpoważniejsze pokazy i czempionaty.

Wdzięk, elegancję i doskonałe przygotowanie koni rasy śląskiej zaprezentują w kadrylu mistrzowie powożenia – Weronika i Bartłomiej Kwiatek, wraz ze znaną zawodniczką ujeżdżenia, od jakiegoś czasu próbującą swych sił w powożeniu, Aleksandrą Szulc oraz Pawłem Łopatą. W tym pokazie będzie można podziwiać tegorocznego Mistrza Świata Młodych Koni, w kategorii koni siedmioletnich, ogiera Roncewal pod lejcą Weroniki Kwiatek.

Nie zabraknie także dobrych znajomych CAVALIADY – najmniejszych koni i najmłodszych ludzi z serca Wielkopolski. Swoje dzielne wierzchowce – kucyki zaprezentuje Klub Jeździecki Podkowa Gruszczyn spod Poznania, Grupa artystyczna Pony Games, w która zaangażowane są zarówno dzieci (w wieku od 3,5 do 13 lat), jak i rodzice. 

Pokazy odbędą się na Arenie A w sobotę o godz. 17:25, a na Arenie B w piątek o 10:15, sobotę o 12:15 i niedzielę o 11:00.

Pies na parkurze!

Dogfitness jest przygotowaniem psa do wysiłku fizycznego poprzez wykonywanie ćwiczeń na sprzęcie używanym powszechnie do fitnessu. Trening taki pozwala na wzmocnienie poszczególnych partii ciała, oraz rozluźnienie spiętych mięśni. W trakcie pokazu będzie można obejrzeć w wykonaniu psa takie ćwiczenia, jak pompki, przysiady, balansowanie, czy sztuczki na piłce gimnastycznej.

Pokazy poprowadzi Milena Patan, trenerka szkoły dla psów Hollywoof, natomiast główną gwiazdą programu będzie Cuddy - sześcioletnia suczka border collie. Wspólnie trenują i startują w zawodach dogfrisbee w całej Polsce.

Pokazy odbędą się w sobotę o 13:00 i niedzielę o 12:00 na Arenie B.