Organizator:

CAVALIADA Poznań: niedziela

Podziel się

W Grand Prix zawodów CAVALIADA Poznań najlepszy był dziś reprezentant Polski Maksymilian Wechta.

W Grand Prix zawodów CAVALIADA Poznań najlepszy był dziś reprezentant Polski Maksymilian Wechta.

 

Wiele sportowych emocji dostarczył publiczności dzisiejszy konkurs Grand Prix o nagrodę PKO Banku Polskiego, pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, zaliczany do światowego rankingu, Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej oraz CAVALIADA Tour. Parkur podstawowy, składający się z 12 przeszkód, okazał się bardzo selektywny. Wielu faworytów nie ustrzegło się błędów, a do rozgrywki ostatecznie awansowało 7 z 48 startujących par, w tym 3 z Polski. Po wygraną pojechał, startujący w finałowym barażu jako ostatni, reprezentant wielkopolskiego klubu Wechta Rosnówko – Maksymilian Wechta na 9-letnim Chepettano. Tym samym zapisał się w historii CAVALIADY jako czwarty Polski zwycięzca Grand Prix. To również pierwsza wygrana tego zawodnika w międzynarodowym Grand Prix.

 

„Nie miałem nic do stracenia i spełnił się scenariusz idealny. Jechałem jako ostatni, więc publiczność miała dużą nadzieję na zwycięstwo Polaka, a kciuki trzymała za mnie też rodzina i znajomi. Na pewno trzeba być psychicznie silnym w takich momentach, ale wynagrodzenie jest tego warte. Gospodarz toru Marco Hesse stawia tu naprawdę świetne parkury. Ma bardzo dobre wyczucie. Dziś nie było żadnego momentu krytycznego, a drągi spadały wszędzie. Trzeba było być cały czas czujnym, bo było na parkurze wiele zadań. Rozgrywka była trochę trudna, musiałem zaufać mojemu oku. Miałem jeden moment zawahania na przedostatniej przeszkodzie, ale zaufałem mojemu koniowi, dałem mu swobodę i skakał niesamowicie.”  - mówił Wechta.

 

Na miejscu drugim uplasowała się amazonka z Belgii – Annelies Vorsselmans na wałachu Wilandro 3. Najlepszą trójkę zamknął Holender Frank Schuttert na Kinky Boy van het Gildenhof. W rozgrywce walczyło także dwoje innych Polaków – miejsce piąte zajął Mściwoj Kiecoń na klaczy Idealisca, a szóste Weronika Wilska-Czarnecka na Fancy.

 

 

W rankingu CAVALIADY Tour na miejsce pierwsze awansował Węgier Zoltàn Czèkus, który punkty zdobywał w każdym z konkursów. W dzisiejszym Grand Prix zajął miejsce siódme. Drugi jest Grek Angelos Touloupis, a trzecie miejsce ex aequo zajmują: Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec i Annelies Vorsselmans.

 

Finałowy konkurs Małej Rundy, o nagrodę Covalliero i pod patronatem TVP Sport, wygrał reprezentant Holandii Hendrik-Jan Schuttert, dosiadający konia Monte Carlos. Miejsce drugie zajął Zoltàn Czèkus na wałachu Carundy, a Top 3 zamknął Mściwoj Kiecoń na Giraldo L.

 

W finale CSI Amatorów, rozgrywanym o nagrodę Polskiej Organizacji Turystycznej, najlepsza okazała się Zuzanna Bukowska na klaczy Ucella Z. Tuż za nią uplasowała się Julianna Bajońska dosiadająca konia Lolita van Avermaet, a trzecia była Maja Siwiak na Tracji.

 

Najlepszym młodym koniem finałowego konkursu CSIYH, o nagrodę grupy MTP, została klacz Ellie de Chasnay pod Piusem Schwizerem ze Szwajcarii. Miejsce drugie zajął Jarosław Skrzyczyński na ogierze Kentucky, a trzecie para z Austrii – Katharina Rhomberg i klacz Zarzuela OLD.

Stałym punktem niedzielnego programu są finałowe konkursy CAVALIADA Future, rozgrywane o nagrodę PKO Banku Polskiego i pod patronatem firmy Torpol. W kategorii MINI o zwycięstwo w rozgrywce walczyły trzy pary. Wygrała Katarzyna Zawadzka z SKJ Beckersport Laszczki na klaczy Wedog Pride N Joy. Na miejscu drugim uplasowała się Julia Nazarewicz z JKS Barłomino na Tango, a na trzecim Zofia Kamińska z KJ Ranczo Kołata na kucu Pasjonata Parys. Spośród zawodników kategorii MIDI najlepsza okazała się Julia Peszek (SKJ Beckersport Laszczki) na klaczy Luna. Drugie miejsce zajęła Zofia Hart Dyke z KJ Akademia Kucania Dawidy na Mississipi, a Top 3 zamknęła Michalina Jach z KJ Herkules Wapno na Kresce. Dzisiejsze zwyciężczynie są także liderkami rankingu CAVALIADY Future.

 

 W zmaganiach w ramach CAVALIADA Dressage Tour, o nagrodę Immergas, najwyższe noty otrzymała dziś Anna Mierzwińska ze Stajni Sportowej Skrzyczyńscy dosiadająca konia Dean Martin - 73,583%. Drugie miejsce z rezultatem 72,125% zajęła amazonka KS Centurion – Sandra Sysojeva na wałachu Jack Daniels, a trzecie Aleksandra Szulc z KJ Golden Dream na koniu Breakdance – 69,208%.

 

W rankingu CAVALIADA Dressage Tour po zawodach w Poznaniu liderką jest Sandra Sysojeva. Na pozycji drugiej plasuje się Aleksandra Szulc, a na trzeciej Anna Mierzwińska.

 

Ostatni skokowy konkurs – Last Chance, o nagrodę Education First, zakończył się triumfem Darii Kobiernik na koniu Sonet. Drugi był Marek Lewicki na ogierze Itoulon B, a trzeci Przemysław Konopacki na Duke. 

Wyniki dostępne TUTAJ