Organizator:

CAVALIADA EXPO - zobacz największe wydarzenie jeździeckie w Polsce za 25 zł!

Podziel się

Koniecznie zaplanuj z nami swój czas i stań się prawdziwym kibicem CAVALIADY! Już 15-18 grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich, serce wszystkich pasjonatów jeździectwa zabije szybciej.

15-18 grudnia 2022
na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

 

Spędź z nami cztery dni na największym święcie jeździectwa w Poznaniu i poczuj moc niezapomnianych,  sportowych emocji w STREFIE EXPO

Zaznacz drugą połowę grudnia w kalendarzu i skorzystaj ze strefy EXPO podczas CAVALIADA Poznań - odwiedź Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich i zapoznaj się z bogatą ofertą wszystkich wystawców, oglądaj zmagania zawodników podczas konkursów o randze międzynarodowej również na Arenie B i trzymaj mocno kciuki za swoich faworytów podczas pierwszych oficjalnych zawodów HOBBY HORSE!
W trakcie przerw skorzystaj z urozmaiconej strefy gastronomicznej i zabierz dzieci na specjalnie przygotowane dla nich atrakcje! Z pewnością będzie to niezapomniany czas dla całej rodziny!

A co z nowości przewidzianych w programie?
Przede wszystkim poznasz trendy w kolekcjach jeździeckich podczas pokazów mody po raz pierwszy zorganizowanych na poznańskiej CAVALIADZIE.

STREFA EXPO to miejsce, które jest obowiązkowym punktem dla każdego cavaliadowicza. Cztery dni, cztery różne konkurencje jeździeckie i bogata oferta wystawców. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Na CAVALIADZIE wspaniale bawią się nie tylko prawdziwi miłośnicy jeździectwa, jest to również idealny wypełniacz wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, który często staje się coroczną tradycją. 

 

CAVALIADA EXPO, to:

 • Ciekawa oferta zakupów na Targach Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich 
 • Cztery dni zdrowej rywalizacji zawodników
 • Konkursy międzynarodowej rangi
 • Widowisko na wysokim sportowym poziomie
 • Piękne konie na wyciągnięcie ręki 
 • Wypełnione po brzegi trybuny 
 • Pokazy akrobatyczne 
 • Pokazy mody jeździeckiej 

STREFA EKSPOZYCYJNA 

Oprócz wielu konkursów proponowanych w programie, równie ważną częścią całego wydarzenia są Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Oprócz stałych firm, które pojawiają się na CAVALIADZIE każdego roku, za każdym razem można zauważyć "nowe twarze", które proponują zwiedzającym coraz ciekawsze propozycje produktowe. Podczas targów nie brakuje wystawców oferujących odzież i akcesoria, suplementy oraz paszę dla koni, a także preparaty pielęgnacyjne czy wyposażenie stajni.

SPORT 

CAVALIADA to emocjonujące zawody jeździeckie rozgrywane na najwyższym poziomie. W ramach CAVALIADA Tour zawodnicy skoków przez przeszkody walczą o cenne punkty do światowego rankingu! Dodatkowo Poznań, Kraków i Warszawa to zawody zaliczane do Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, z wielkim finałem, który odbywa się właśnie w Krakowie. 

SHOW 

Nieodłącznym elementem każdej CAVALIADY jest szereg pokazów i atrakcji dla publiczności. Od prezentacji grup kaskaderskich i teatralnych, po tradycyjne konkursy jeździeckie w różnych kategoriach. 

NOWOŚCI 

W tym roku podczas CAVALIADY, nowość stanowić będą pokazy mody jeździeckiej, które odbędą się w części strefy ekspozycyjnej.

 

CIEKAWE ATRAKCJE NA ARENIE B 

CZWARTEK: 

Dzień konkursów w skokach przez przeszkody, podzielone na trzy rundy:

 • CSIYH Tour - Runda młodych koni 
 • CSI1* Small Tour - Mała runda
 • CSI1* Big Tour - Duża runda

PIĄTEK: 

Pokazy: czyli występy grup rekonstrukcyjnych, kaskaderskich i teatralnych. Pokazy hodowli krajowych, militarne i wiele innych. 

Working Equitation - dyscyplina, która składa się z trzech elementów:
1). Ujeżdżenie bardzo przypominające klasyczną wersję, jednak rozgrywane na mniejszej arenie.
2). Test zręczności - czyli ujeżdżenie wykonywane na przeszkodach gimnastycznych oraz terenowych.
Im wyższe klasy, tym bardziej skomplikowany przejazd.
3). Test szybkości - czyli najbardziej widowiskowa część zawodów. Para, czyli koń i jeździec pokonują przeszkody na czas, w tej konkurencji liczy się jak najszybsza jazda. 

SOBOTA: 

Pokazy: Apolinarski Group, PZHK:

 • Apolinarski Group - grupa kaskaderów konnych wykonujących pokazy ułańskie, pokazy woltyżerki kozackiej oraz western. 
 • PZHK - pokaz koni zaprzężonych w tradycyjne bryczki

 

NIEDZIELA: 

Wielkopolski Talent Roku - konkurs przeznaczony dla dzieci i młodzieży rywalizującej w konkursach skoków przez przeszkody w dwóch kategoriach: dużych koni oraz kuców. 

Ponownie pojawią się pokazy PZHK!

Woltyżerka - czyli gimnastyka i akrobatyka wykonywana na galopującym koniu. 

 

 

 

Spędź z nami rodzinny długi weekend wypełniony atrakcjami i sportowymi emocjami! CAVALIADA to aż cztery dni wspaniałej zabawy!